Filorinalı, Konya’dan CHP’den İlk Kadın Milletvekili Olmak İstiyor

Filorinalı, Konya’dan CHP’den İlk Kadın Milletvekili Olmak İstiyor
Cumhuriyet Halk Partisi (chp)’nin Konya’daki Ön Seçiminde İkinci Olan Milletvekili Aday Adayı Gülsüm Filorinalı, Konya’da Sol Siyaset Yapmanın Zor Olduğunu Belirterek, Kendisinin De Bu Zoru Başardığına İnandiğini Söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin Konya’daki ön seçiminde ikinci olan milletvekili aday adayı Gülsüm Filorinalı, Konya’da sol siyaset yapmanın zor olduğunu belirterek, kendisinin de bu zoru başardığına inandığını söyledi.
Parti meclisi tarafından alınan karar gereği ön seçim yapıldığını belirten Filorinalı, 16 yıl sonra yapılan bu ön seçimden partililerin memnun kaldığını ifade etti. Ön seçim ile birlikte tüm örgütlerine büyük bir canlık ve hareket geldiğini ifade eden Filorinalı, bu hareketliliğin oy oranı ve milletvekili sayılarında artışa neden olacağını kaydetti.
“Demokrasinin olmazsa olmazı kadınlardır” diyen Filorinalı, ön seçim sonuçlarında kadınların üst sıralarda yer alması umut verici olduğunu dile getirdi.
“ZORU BAŞARDIĞIMI DÜŞÜNÜYORUM”
Konya genelinde yapılan ön seçimde kendisinin de ikinci sıradan listeye girdiğini ifade eden Filorinalı, tek amaçlarının önce Konya yerelde, ardından Türkiye genelinde partilerinin başarısını en üst seviyeye çıkarmak olduğunu vurguladı.
Filorinalı, “Konya’da sol siyaset yapmak gerçekten de zordur. Ben zoru başardığıma inanıyorum. Konya’daki tüm kadın arkadaşlarım oyuna talibim. Kadınların gençlerin ve tüm Konya’nın sesi, sözü olacağımı biliyorum. Tek amacım Konya’dan CHP’den ilk kadın milletvekili olarak meclis gitmek ve hizmet etmek” diye konuştu.
Filorinalı, “Emeğe eylem, eyleme yürek, yüreğe kadın gerek” sloganı ilke sözlerini sonlandırdı.