Evde Bakım Maaşı Zamlı Ödeme Tarihi!

Evde Bakım Maaşı Zamlı Ödeme Tarihi!
Evde bakım maaşı ödemelerinde artışa gidilmesinin ardından zamlı ödemelerin hangi tarihlerde hesaplara yatacağı merak ediliyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 3 Temmuz itibariyle memur maaş katsayısına göre sosyal yardım ödemelerinde artışa gitti. Bu çerçevede, destek ödemelerindeki artışlara ilişkin araştırmalar hız kesmeden devam ederken, evde bakım maaşındaki artış miktarı ve zamlı ödemelerin hangi tarihlerde hesaplara aktarılacağı merak ediliyor. Bu çerçevede, geçtiğimiz aylardaki ödeme tarihleri dikkate alınarak ödeme tarihlerine ilişkin tahminler yürütülüyor.

Evde Bakım Maaşı Temmuz 2024 Ödemesi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı geçtiğimiz aylarda evde bakım maaşı ödemelerini genellikle ay ortasında hesaplara yatırmıştı. Bu çerçevede, temmuz ayında da benzer bir sürecin işleyeceği tahmin ediliyor. 7608 TL tutarındaki evde bakım maaşının 15 Temmuz civarında sağlanacağı düşünülürken, bakanlık da ödemelerin yapılması halinde resmi internet sitesinden ve sosyal medya hesapları üzerinden bilgilendirme metinleri yayınlayacak. Evde bakım maaşı ödemelerinin hangi tarihlerde hesaplara aktarılacağının yanı sıra, evde bakım maaşının artış miktarının netlik kazanmasının ardından zamlı ödeme tarihleri merak edilen konular arasında yer alıyor.

2024/06/13/emekli-odemesi.jpg

Zamlı Evde Bakım Yardımı Ödemesi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı evde bakım maaşına memur maaş katsayısına göre zam yapması bekleniyor. Bu çerçevede, bugün açıklanan enflasyon verilerine göre memur maaşlarının yüzde 19.31 oranında zamlanacağı netlik kazandı. Evde bakım maaşında söz konusu artışın hayata geçeceği düşünülürken, zamlı ödemelerin ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın temmuz ayının ilk günlerinde artış miktarına ilişkin resmi internet sitesinden ve sosyal medya hesabı üzerinden yayınlayacağı duyurular ile kamuoyunu bilgilendirmesi beklenirken, zamlı ödemelerin de ağustos ayından itibaren başlaması bekleniyor. İlerleyen süreçlerde bakanlığın resmi internet sitesinden ve sosyal medya hesapları üzerinden yayınlanacak duyurular ile ödeme tarihlerine ve güncel miktarlarına ilişkin kamuoyunun bilgilendirilmesi bekleniyor.