Ereğlide polis haftası kutlandı

Ereğlide polis haftası kutlandı
3 10 Nisan polis haftasında birçok etkinlik yapıldı. 10 Nisan polis bayramı kutlamaları ise Ereğlide büyük bir coşku ile kutlandı.

Kutlama programı Atatürk anıtı önünde başladı. Polis Meslek Yüksek Okulu ve Emniyet Müdürünün anıta çelenk koymasıyla devam eden program saygı duruşu ve istiklal marşı ile devam etti.

Ereğli Emniyet Müdürü İsa Bülent Kaya, günün anlamını belirten bir konuşma yaptı. Kaya, Konuşmasında Türk polisinin ülke güvenliği için büyük önem arz ettiğini ifade etti. Türk Polisi Ulu Önder Atatürk’ün gösterdiği çizgide ilerlemesini sürdürüyor diyen Kaya, polis bayramında halkla bütünleşmek istiyoruz, dedi.

Kaya’nın konuşmasından sonra polis haftası etkinlikleri kapsamında okullarda düzenlenen kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Ödül törenin ardından Polis Okulu öğrencilerinin geçit töreni başladı. Geçit Törenine Ereğli Polis Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri yanı sıra Emniyet Müdürlüğüne ait araçlar siren çalarak katıldı. Geçiş törenine Ereğli protokolü ve vatandaşlar büyük alkış moral verdi. Kaldırımlarda halkın alkış ve tezahüratları ile polis okulu öğrencileri Yunus Emre Meydanına kadar yürüdüler. Ereğli protokolü de tören alanından Ereğli emniyet Müdürlüğü misafirhanesine kadar yürüyerek halkı selamladı.

Ereğli Emniyet Müdürü İsa Bülent Kaya ve Polis Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Mustafa şahin konukları kapıda karşıladı tebrikleri kabul etti. Misafirhane de ise resepsiyon verilerek program sona erdi.