Ereğli Şeker Fabrikasında seminer başladı

Ereğli Şeker Fabrikasında seminer başladı
Ereğli, Türk Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğünce düzenlenen seminerlerin ilki Ereğli Şeker Fabrikasında başladı.

Seminere Türk Şeker Fabrikalarında görev yapan yirmi beş işletme şefi katıldı. Seminer üç gün süre ile Ereğli Şeker Fabrikası Sosyal Tesislerinde devam edecek.

Seminerin açılışında bir konuşma yapan Ereğli Şeker Fabrikası Müdürü Kaya Samantır; Genç meslektaşlarım sizler hayatın başındasınız. Bizlerde aynı heyecan aynı şevk ile Türk Sanayisinin duayeni olan şeker fabrikalarında ülkemizin kalkınması, şeker pancarı çiftçisinin müreffeh yaşam standardına kavuşması için gecemizi gündüzümüzü hizmete adadık. Bugün ise bu görevi siz genç meslektaşlarımız üstlenmiş bulunmaktasınız. Sizlerin gayretli çalışmaları ile şeker fabrikalarının üretim seviyesinin yükseltilmesi, üretilen şeker mamulünün dünya pazarlarında yer alması, şeker pancarı çiftçilerimizin yaşam standartlarının yükseltilmesi, kaliteli ürün yetiştirilmesinde asgari maliyet altında ürün elde edilmesi, tüketicinin düşük fiyatta şeker mamulünü almalarını sağlamak, global ekonomide ayakta kalmanın tek yolu sizlerin mesai düşünmeden Türkiye sevdası çerçevesinde çalışmanız ile ülkemiz kendi üretimi ile ayakta kalmasını sağlamaktadır. Kaya Samantır daha sonra şunları söyledi. Bugün dünyanın birçok ülkesinde halklar açlıkla karşı karşıya kaldılar. Maazallah ülkemizin böyle bir felaket ile karşı karşıya kalmasını düşünmek bile istemiyorum. Allah bize öyle bir ülke vermiş ki yalan dünyanın cennetini Türk milletine bahşetmiş. Toprağımız var, suyumuz var, sizler gibi pırıl pırıl gençlerimiz var. Bunu kıymetini bilelim. Türk Şeker Fabrikalarının önemi bugün dünyamızdaki açlık sefaleti içerisinde olan ülkelere bakınca şeker fabrikalarının önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Seminerin Türk şeker sanayisine hayırlı olmasını dilerim dedi.

Semineri Ali Ateş Eğitim Koordinatörü, Metin Şengül Eğitim Görevlisi, Fatma Erdem Eğitim Görevlisi, işletme şeflerine şeker fabrikalarının çeşitli birimlerini kapsayan bilgiler verilmekte.

Ereğli, Bor, Çorum, Erciş, Uşak, Alpulu, Burdur, Ankara, Ağrı, Afyon, Çarşamba, Elazığ, Elbistan, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Kars, Kastamonu, Kırşehir, Malatya, Muş, Susurluk, Turhal, Yozgat, Konya şeker fabrikalarında görev yapan işletme şefleri seminere katılıyor.