Erdoğan: Muhalefet Belediyelerindeki "Eş Dost Atamaları" Eleştirisi

Erdoğan: Muhalefet Belediyelerindeki "Eş Dost Atamaları" Eleştirisi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefet belediyelerindeki atama sürecindeki yolsuzlukları kamuoyuna yansıyan "eş dost atamaları" olarak nitelendirdi.

AKP'nin lideri Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin 80. Genel Kurulu'nda konuşma yaptı. Konuşmasında, muhalefet partilerine ağır eleştirilerde bulundu.

Erdoğan açıklamasında, “Kimse bizden kul hakkının yenilmesine sessiz kalmamızı bekleyemez. 31 Mart'tan sonra muhalefet belediyelerinde yaşanan eş dost atamalarının mahşeri vicdanda ne gibi yaralar açtığını görüp takip ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

Erdoğan, konuya dair yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:“Son dönemde tepkilere yol açan israf görüntülerinin önüne geçmeyi arzuluyoruz. Kamu malı ve kamu görevi milletin bizlere emanetidir. Kimse bizden kul hakkının yenilmesine sessiz kalmamızı bekleyemez. 31 Mart'tan sonra muhalefet belediyelerinde yaşanan eş dost atamalarının mahşeri vicdanda ne gibi yaralar açtığını görüp takip ediyoruz. Gençlerimizin kamu kurumlarına ve yöneticilerine olan güvenleri sarsan skandallara artık bir dur denilmesi gerekiyor. Atanarak ve seçilerek gelinen her konumun sahibi milletimizin kendisidir. Buralar birileri için arpalık değildir. Ülkeye ve millete hizmet vasıtalarıdır.

Bu devlet bizim devletimiz. Hangi siyasi görüşe kökene meşrebe mensup olursak olalım hepimiz Türkiye gemisinin yolcularıyız. Bu gemiyi fırtınalı sulardan çıkarmak ortak görevimizdir. Meselelerimiz ortak olduğuna göre çözüme de ortak akılla birlikte varmalıyız. Herkesi tasarruf paketini uygulamaya davet ediyorum. Rabbim yolumuzu bahtımızı açık etsin.” açıklamasında bulundu.