ENKAZ 44 SAAT GİZLENMİŞ

ENKAZ 44 SAAT GİZLENMİŞ
Bugün Gazetesinden Muhsin Yazıcıoğlu hakkında müthiş gerçeği açıkladı.
"Yazıcıoğlu ve 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopterin enkazı, 2 saat sonra bulundu. Ancak 44 saat gizlendi"
 
Bugün yazarı Seda Şimşek, Muhsin Yazıcıoğluʹnun eşi Gülafer Yazıcı ve BBP Genel Başkanı Desticiʹnin Cumhurbaşkanı Gülʹe verdiği o bilgiyi açıkladı.
 
İşte Seda Şimşekʹin o yazısı:
 
Sokakta kulaktan kulağa yayılan ses "bu bir kaza değil, suikast" diyor. Bu devirde, bunca zaman geçmesine rağmen olayın ne olduğu aydınlatılamıyorsa gelişmişlik katsayımızla ilgili hiç ahkâm kesmeyelim.
 
Savcılığa gidecek
BBPʹnin yeni genel başkanı Mustafa Destici, Muhsin Yazıcıoğluʹnun eşi Gülefer Yazıcıoğlu ve genel sekreter Metin Gündoğdu ile birlikte pazartesi günü Cumhurbaşkanı Abdullah Gülʹün kapısını çaldı. Gülʹün çalışma ofisinde gerçekleşen görüşmenin ardından Cumhurbaşkanıʹna önemli bir bilgi verdiklerini söylediler. Delillerin karartılması ihtimaline karşı bu bilginin ne olduğu açıklanmıyor, ama işin içine "gizem" girince merak etmemek mümkün değil.
 
"Deliller karartılmasın" hassasiyetine saygı duyarak, "gizemli bilginin" ne olduğunu "açıklama"yıp, tarif edelim. Cumhurbaşkanıʹna anlatılan sır, bir belge. Bu belge, Cumhurbaşkanlığı kanalıyla soruşturmayı yürüten Malatya Özel Yetkili Savcılığıʹna da ulaştırılacakmış.
 
Belge, helikopter kazasının ardından yaşanan arama kurtarma skandalına ilişkin önemli bir detayı içeriyor. Bu belgeye göre helikopter düştükten 2 saat sonra enkaza ulaşılmış, yani kaza yerine gidenler olmuş, ancak helikopterin enkazına ulaşıldığı bilgisi saklanmış. Karlı dağlarda günlerce aranan, düştükten 46 saat sonra bulunabilen Yazıcıoğlu ve arkadaşlarına yerleri bilinmesine rağmen taammüden ulaşılmamış. İşte Cumhurbaşkanıʹndan belgede yer alan buna dair bilgilerin doğruluğunun araştırılması konusunda yardım istenmiş, Cumhurbaşkanı Gül de Devlet Denetleme Kuruluʹna bu belgenin araştırılması talimatını vermiş.
 
Cevap bekleyen sorular
Eğer belge doğruysa, ortaya cevabı aranacak yeni sorular çıkacak. Şimdiden bu soruları soralım: Helikopterin enkazına ulaşanlar kimler? Bu kişiler helikopter enkazına kazadan ne kadar süre sonra ulaşmışlar? Ulaşıldığı halde neden bu bilgi saklanmış ve arama çalışmaları 46 saat sürmüş? Enkaza ulaşıldığında İsmail Güneş yaşıyor muydu? Yaşıyorduysa ölüme mi terkedildi? Zira Güneşʹin yardım istediği telefon konuşmalarından birisinde "Bunlar kim ya?" dediği duyulmuştu.
 
Destici ve Gülefer Yazıcıoğlu, Cumhurbaşkanıʹna ayrıca bu soruşturmayı yürüten savcıların arkalarında devlet desteği olduğunu hissetmeleri gerektiğini aktarmışlar, "Zırhlı araba ise zırhlı araba, koruma ise koruma verilsin" talebinde bulunmuşlar.