Emeklilere Tamamen BEDAVA Oldu! Artık Para Ödenmeyecek

Emeklilere Tamamen BEDAVA Oldu! Artık Para Ödenmeyecek
Emeklilere yönelik desteklerin ayrıntılarına ilişkin haziran ayı boyunca ülke genelindeki farklı belediyeler açıklamalarda bulunmaya devam ediyorlar.

Emeklilere yönelik sosyal destek programlarına dair haziran ayının ilk gününden itibaren ülke genelindeki farklı belediyeler bilgilendirmede bulunurken, temmuz ayı öncesinde güncel projeler ile ilgili araştırmalar gerçekleştiriliyor. Bu çerçevede, ülke genelindeki farklı şehirlerde ikamet eden emekliler belediyelerin destek programlarının detaylarını yakından takip ederken, Aksaray Belediyesi de emeklilere ücretsiz kuaför hizmeti sağlanacağını duyurdu. Ücretsiz kuaför uygulamasının başlamasının ardından detaylar merak konusu olurken, belediyenin resmi internet sitesi üzerinden bilgilendirme metni yayınlandı.

Emeklilere Ücretsiz Berber Hizmeti

Aksaray Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre belediyeye ait kuaför salonu hizmet vermeye başladı ve emekliler bu salondan ücretsiz olarak yararlanabilecekler. Desteğin ayrıntılarına ilişkin bilgilendirmede bulunan Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer:

“Örnek projelerle Sosyal Belediyecilik anlayışına yeni anlamlar katıyor, Türkiye’de de bu alanda öncü olmaya devam ediyoruz. Belediye olarak mobil kuaför hizmetimiz devam ediyor. Özellikle rahatsızlık nedeniyle evinden çıkamayan yaşlı, hasta, engelli bireylerimize evde kuaför hizmetimiz sürüyor. Sosyal ihtiyaçların karşılanması noktasında bize talepte bulunan hemen hemen her ailemize ulaştık. Emeklilerimizin ve yaşlı büyüklerimizin kişisel ihtiyaçlarını karşılamak için böyle bir hizmeti başlattık. Belediyemize ait Berber Salonumuz, Emekliler Dinlenme Evi bahçesinde hijyenik ve steril bir ortamda hizmet vermeye başladı. Emeklilerimiz ücretsiz bir şekilde berber hizmeti alabilecekler. Büyüklerimizin hayır duasını almak en büyük kazanım olduğunu biliyoruz. Bu yüzden toplumumuzda her bireyin, bize ihtiyaç duyduğu her an yanlarında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

2024/06/14/egitim-destekleri.jpg

Emeklilere Belediye Destekleri 2024 Haziran

Aksaray Belediyesi emeklilere yönelik ücretsiz kuaför hizmeti ile ilgili bilgilendirmede bulunurken, farklı illerde yaşayan vatandaşlar da belediyelerin güncel destek projelerini yakından takip ediyorlar. Belediyelerin resmi internet sitelerinden ve sosyal medya hesapları üzerinden destek programlarına ilişkin bilgi verilirken, söz konusu desteklere erişmek ve detaylı bilgi edinmek isteyen kişiler de belediyelerin resmi internet siteleri ve sosyal medya hesaplarını ziyaret edebilirler.