Eğitim Bir-Sen Karaman Şubesi Terörü Lanetledi.

Eğitim Bir-Sen Karaman Şubesi Terörü Lanetledi.
Kasım Aydoğru; Terörü Lanetliyoruz!
Eğitim Bir-Sen Karaman Şubesi Başkanı Kasım Aydoğru Tokatʹta Şehid olan 7 Askerimiz için bir basın açıklaması yayınladı. Yaptığı açıklamda şunları söyledi; "Huzurdan rahatsız olanlar yine sahneye çıktı. Molotof kokteyli ile bir genç kızın hayatına kıyanlar, şimdi de 7 askerimizi şehit ederken, 3 askerimizi de yaraladı. Huzur ve barıştan rahatsız olanların bu saldırıları, asla amacına ulaşamayacaktır.
 
Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü bozup, kardeşlik ortamını dinamitlemek isteyenlere karşı oluşturulan barış ve kardeşlik havası, bazı mihraklarca tekrar kaosa dönüştürülmek istenmektedir. Demokratik açılım ve onun oluşturduğu ılımlı hava, terör örgütleri, onların yandaşları ve mensuplarında bir panik ve telaş ortamı oluşturmuştur.
 
Puslu hava özlemiyle yanıp tutuşanların bu umutları, kursaklarında kalacaktır. Aziz milletimiz artık provakasyonlara gelmeyecek, barıştan, kardeşlikten ve huzurdan yana tavrını koyacaktır.
 
Kendisini toplumun bir kesiminin temsilcisi olarak ortaya koyup, milletimizin canını yakanların, çocukların eline taş tutuşturup sokağa sürenlerin gerçek yüzlerinin ortaya çıkma vakti gelmiştir.
Yüzlerindeki maskenin düşecek olmasının telaşıyla, son çırpınışlarını yapan terör örgütü ve mensupları, bundan sonra arzuladıkları ortamı bu ülke sınırları içinde bulamayacaktır.
 
Vatandaşlarımızın ve askerlerimizin hayatına kasteden bu tür hain saldırı ve provokasyonlar, hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Ülkenin aydınlık yarınları adına olumlu adımların atıldığı süreçte, korku ve sindirmeyle kaos ortamı meydana getirerek, sorun çözeceğini zannedenler, ancak tarihten ders almayan bedbahtlardır.
Aziz milletimiz, birlik ve beraberlik içinde terörün üstesinden gelecek azim, güç ve kararlılığa sahiptir.
 
Eğitim-Bir-Sen olarak, terörün her türlüsünü lanetliyor, saldırıda hayatını kaybeden şehit askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize sabır ve başsağlığı, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyoruz." dedi.