Ebrar Ravza Ayhan: 23 Nisan Şiir Yarışmasında Türkiye Üçüncüsü!

Ebrar Ravza Ayhan: 23 Nisan Şiir Yarışmasında Türkiye Üçüncüsü!
Ebrar Ravza Ayhan, Makbule Orman Ortaokulu'ndan 7. sınıf öğrencisi olarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında Türkiye üçüncüsü oldu.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Meclis bahçesinde düzenlenen "23 Nisan Ulusal Egemenlik Temalı Yarışmaların Ödül Töreni"nde yaptığı konuşmada, Meclisin ülkenin irade merkezi, demokrasinin özü olduğunu ifade etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın gururla kutlanan millî bayramlardan olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, TBMM'nin dünyada eşi benzeri olmayan büyük bir onur ve şerefe sahip olduğunu ifade etti.

Etkinliklerin planlanması ve gerçekleştirilmesinde katkısı bulunan bakanlıklara ve kurumlara teşekkür eden Kurtulmuş, yarışmalarda başarılı olan öğrencileri tebrik etti.Kurtulmuş,"Türkiye'nin geleceğini korumak, kendilerini yetiştirmek için çaba sarf ediyoruz" dedi.

Programda konuşan Bakan Yusuf Tekin de öğrencilerin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bırakılan cumhuriyetin, millî egemenliğin, Türkiye'nin geleceğini korumak, kendilerini geliştirmek için çaba harcadığını belirtti.

Öğrencileri eğiten öğretmenlere minnet duyan Tekin, millî egemenliğin bir miras olduğunu ifade etti. Kurtuluş mücadelesini veren Atatürk'ün ve şehitlerin mirasına sahip çıkacak gelecek nesiller yetiştirmeyi amaçladığını vurgulayan Tekin, bu hedefe ulaşmak için gayret gösterdiklerini belirtti.

Bakan Yusuf Tekin, öğrencilerin gayretlerine destek verdiklerini dile getirerek, şunları belirtti:"Başta vatanseverlik olmak üzere hukuk devleti, cumhuriyet, demokrasi gibi kavramlara sahip çıkacak, bu kavramları koruyacak bir kuşak, bir nesil yetiştirmek için çaba sarf ediyoruz. Yaklaşık 1 milyon 200 bine yakın öğretmenimizle, 20 milyonun üzerinde öğrencimizle biz bunları yapmaya çaba sarf ediyoruz. Bu mücadelenin içine ne kadar çok sayıda paydaş dâhil edersek, ne kadar çok sayıda katkı verecek kişiyi dâhil edersek kuşkusuz başarılı olma ihtimalimiz, başarılı olmamız o kadar doğru veya yerinde olacaktır. Biz, o yüzden bu mücadeleye destek vermek üzere herkese davetimizi bir kez daha yinelemek istiyoruz." dedi.

Konuşmaların ardından yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.Makbule Orman Ortaokulu 7. Sınıf Öğrencisi Ebrar Ravza Ayhan da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında şiir kategorisinde Karaman birincisi ve Türkiye üçüncüsü olarak ödül aldı.