DERSHANELER KALKIYOR!

DERSHANELER KALKIYOR!
Başbakan dershanelerin kalkacağını ve SBS sisteminin de değiştireceklerini söyledi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, oylamalar arasında AK Parti İstanbul Milletvekili Halide İncekara’nın küçük kızı Ülkü Emre’ye yaptığı sohbette, dershanelerin kaldırılacağını, SBSʹnin de değişeceğini söyledi.
 
TBMM Genel Kurulu’nda, Anayasa değişikliği teklifinin görüşmeleri devam ederken, Başbakan Erdoğan da kuliste milletvekilleriyle sohbet ederken, zaman zaman da fotoğraf çektirdi. AKP İstanbul Milletvekili Halide İncekara’nın küçük kızı Ülkü Emre ile de fotoğraf çektiren Başbakan Erdoğan bu arada İncekara’nın kızıyla bir süre sohbet etti.
 
Çocuktan al habaeri
Erdoğan, İncekara’nın kızına, “annen yine sigara içiyor mu?” diye sordu. Ülkü Emre, “Evet hala içiyor, ama azalttı” dedi.
 
Bu arada İncekara kızına sitem ederek, “Kızım beni rezil ettin” şeklinde konuştu.
 
Öte yandan Başbakan Erdoğan, İncekara’nın kızına derslerinin nasıl olduğunu sordu. Ülkü Emreʹnin ders yoğunluğundan şikayet ederek, “Okula gidiyorum, SBS’e sınavlarına hazırlanıyorum, dershaneye gidiyorum… Annem bana SBS sınavlarının kalkacağını söyledi. Ben de okulda söyledim herkes çok şaşırdı” sözleri üzerine Başbakan, “Çocuktan al haberi. Merak etme, zaten öyle bir çalışmamız var, dershaneleri kaldıracağız, sınav sistemini de değiştireceğiz” karşılığını verdi.