Dereye Düşerek Kaybolan Kızı Arama Çalışmaları Devam Ediyor

Dereye Düşerek Kaybolan Kızı Arama Çalışmaları Devam Ediyor
Karaman Valisi Süleyman Kahraman, Ermenek İlçesine Bağlı Aşağı Çağlar Köyüne Giderek Kayıp Kızı Arama Çalışmalarını İnceledi

 Karamanʹın Ermenek ilçesine bağlı Aşağı Çağlar köyünde geçtiğimiz hafta sonu hayvanlarına ot vermeye gittikleri sırada tahta köprünün üzerinden dereye düşüp akıntıyla kaybolan 17 yaşındaki Havva İzginʹi arama çalışmaları devam ediyor. 

Karaman Valisi Süleyman Kahraman, arama çalışmalarını yerinde görmek ve incelemek üzere Aşağı Çağlar köyüne gitti. Vali Kahramanʹa incelemeleri sırasında İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Selçuk Boz ile İl Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez de eşlik etti. Havva İzgin ile teyze kızının düştüğü asma köprüde ve derede incelemelerde bulunan Vali Kahraman, çalışmaları yürüten görevlilerden son durum hakkında bilgiler aldı. Vali Kahraman, derede kaybolan Havva İzginʹi arama çalışmalarının ekipler tarafından
aralıksız olarak sürdürüldüğünü söyledi. 12 kilometrelik bir uzunluğa sahip olan derede arama çalışmalarının, suyun da akışının fazla olması nedeniyle zaman zaman güçlükle yürütüldüğünü belirten Vali Kahraman, İzginʹi, gerekirse her taşın, her ağaç parçasının altına bakarak bulacaklarını belirtti. 
Olay, 15 Nisan tarihinde meydana gelmiş, Fadime Saraç (24) ile teyze kızı Havva İzgin hayvanlarına ot vermeye gittikleri sırada tahta köprünün üzerinden dereye düşmüşlerdi. Olayın ardından Fadime Saraçʹın cansız bedenine ulaşılırken, Havva İzgin tüm aramalara rağmen bulunamamıştı.