Dar Gelirli Ailelere Temmuzda 5 Bin 330 TL Yardım Yapılacak!

Dar Gelirli Ailelere Temmuzda 5 Bin 330 TL Yardım Yapılacak!
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın düşük gelirli hanelere temmuz ayında ileteceği sosyal yardımlar merak ediliyor.

850 TL ile 1250 TL arasında değişkenlik gösteren aile destek paketi ödemelerinin temmuz ayının ortalarına doğru yaklaşırken yurt çapındaki hak sahibi vatandaşlara iletmesi ve söz konusu sosyal yardım programının tamamlanması bekleniyor. Aile destek paketi ödemelerinin temmuz ayında sona ereceği düşünülürken, aile destek paketinin yanı sıra toplumun farklı kesimlerini ilgilendiren sosyal yardımlar da merak edilen konular arasında yer alıyor. Bu çerçevede, haziran ayının son günleri itibariyle temmuz ayında dar gelirli hanelerde bulunan öğrencilerin eğitim hayatlarına destek olabilmek ve ailelerin maddi yüklerini hafifletebilmek için ortalama 5330 TL tutarındaki sosyal ve ekonomik destek ödemesini ne zaman sağlayacağı ve gerçekleşecek artış neticesinde SED yardımının kaç TL olacağı merak ediliyor.

SED Yardımı 2024 Temmuz Ödemesi

Temmuz ayında da düşük gelirli hanelerde bulunan öğrencilerin eğitim hayatlarına destek olabilmek ailelerin maddi yüklerini hafifletebilmek için ortalama 5330 TL olan sosyal ve ekonomik destek ödemesi iletilecek. Sosyal ve ekonomik destek ödemesinin tarihi ile ilgili açıklama gelmese de SED yardımı genellikle ay ortasından sonra hesaplara aktarıldığı için 20 Temmuz civarında sosyal ve ekonomik destek ödemesinin sağlanması halinde bakanlığın resmi internet sitesinden ve sosyal medya hesapları üzerinden yayınlanacak duyurular ile kamuoyu aydınlatılacak.

2024/06/13/haziran-2024-yardim-parasi.jpg

SED Zammı Temmuz 2024

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ortalama 5330 TL tutarındaki sosyal ve ekonomik destek ödemesini 20 Temmuz civarında hak sahiplerine sağlaması beklenirken, sosyal ve ekonomik destek ödemesindeki artış miktarı da merak edilen konular arasında yer alıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal ve ekonomik destek ödemesine, evde bakım maaşına, yaşlı ve engelli aylıklarına ocak ayında memur maaş katsayısına göre zam yapmış ve söz konusu sosyal yardımlar yüzde 50'ye yakın oranda yükselmiştir Temmuz ayında destek ödemelerinde artışa gidilmesi bekleniyor. Bu durumda, temmuz ayının ilk günlerinde Türkiye İstatistik Kurumu'nun haziran ayı enflasyon rakamlarını açıklaması sonrasında memur maaş katsayısına göre sosyal yardımlarda artışa gidilecek.