Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esad’ın Müzakere Açıklamasını Değerlendirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esad’ın Müzakere Açıklamasını Değerlendirdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazı sonrası yaptığı açıklamada, Suriye Devlet Başkanı Esad'ın müzakerelere açık olduğunu belirterek, bölgedeki diplomasi çabalarının önemine vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası yaptığı açıklamada, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed'in "girişimlere açığız" ifadelerini değerlendirdi.

Erdoğan, "Diplomatik ilişkilerin kurulmaması için hiçbir sebep yok. Suriye'nin iç işlerine karışmak gibi bir derdimiz, hedefimiz asla olamaz çünkü kardeş topluluktur Suriye halkı. Ailece görüşmelerine kadar sayın Esed ile görüşmeler yaptık. Yarın olmaz diye bir şey yok, yine olur" ifadelerine yer verdi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından bazı satır başları:

''Yeni seslenişe gerek yok. Kentsel dönüşümün temelinde bu tür kaçak yapıların, zemin etütlerin yapılmadığı yerlerde kentsel dönüşüme gidelim ki işi sağlama bağlamış olalım. Kentsel dönüşümün altında yatan gerçek bu. Yıkılan binalarda sıkıntı bu. 3 kat kaçak yapılmış.

Ben belediye başkanlığından geldim. Bu tür şeyleri iyi bilirim. Bundan sonraki süreçte de kentsel dönüşümünde zemin etütlerinden başlayıp TOKİ'yle başarılı imtihan verdiysek, ülkemizin genelinde bu tür yapılar yaparak adımlarımızı atalım.

MHP Lideri Bahçeli İle Görüşme

Devlet bey ile uzun süredir çalışmalarımız var. Görüşmelerimiz var uzun zamandır. Devam ettirdik devam ettireceğiz görüşmelerimizi. Suistimale de fırsat vermeyeceğiz.

Devlet bey ile ülkemizin siyasi gelişiminde neler var, ne gibi tedbirler almak gerekir bunları değerlendirdik, görüştük.

Her görüşmemizde de 1 saat civarında bu değerlendirmeleri yapıyor ve adımlarımızı atıyoruz.

Dikkat Çeken 'Suriye' Açıklaması

Diplomatik ilişkilerin kurulmaması için hiçbir sebep yok. İlişkileri geliştirmekte geçmişte nasıl birlikteysek yine aynı şekilde devam ederiz.

Suriye'nin iç işlerine karışmak gibi bir derdimiz, hedefimiz asla olamaz çünkü kardeş topluluktur Suriye halkı. Ailece görüşmelerine kadar sayın Esed ile görüşmeler yaptık.

Yarın olmaz diye bir şey yok, yine olur.'' şeklinde açıklamada bulundu.