Cumhurbaşkanı Erdoğan: Eğitimcilerin Güvenliği İçin Yeni Kanun Tasarısı Hazırlanıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Eğitimcilerin Güvenliği İçin Yeni Kanun Tasarısı Hazırlanıyor!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medyada eğitimcilere yönelik şiddet olaylarına dikkat çekti ve yeni kanun tasarısıyla bu duruma çözüm getirileceğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, öğretmenlerle ilgili düzenlemenin kapsamının genişletilerek hayata geçirileceğini duyurdu. Ayrıca, özel kurumlarda çalışan eğitim personelinin, kendilerine yönelik işlenen suçlar açısından kamu görevlisi olarak kabul edileceğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, X platformunda yaptığı açıklamada şu sözleri dile getirdi:

Evlatlarımıza kattıkları bilgi ve değerler bütünüyle ülkemizin kalkınma mücadelesinde hayati önemde olan öğretmenlerimizi her türlü olumsuzluktan korumak, onlara mesleklerini icra edecekleri rahat ve güvenli ortamı sunmak asli görevimizdir. Ulvi bir mesleği icra eden, yetiştirdikleri nesillerle geleceğimizi inşa ve ihya eden öğretmenlerimiz başımızın tacıdır. Bu anlayışa kararlılıkla sahip çıkan bir hükûmet olarak öğretmenlerimize ve diğer eğitim çalışanlarımıza yönelik şiddete ilişkin kapsamlı bir düzenlemeyi süratle hayata geçireceğiz.

Kanun Teklifi Meclise Geliyor

Kanun teklifi olarak Gazi Meclisimize sunacağımız düzenlemeyle, Öğretmenlerimize yönelik fiillerde ceza kanunlarında öngörülen cezalar yarı oranında artırılacak. Bu fiilleri işleyenlerin cezasının ertelenmesi engellenecek. Bu fiiller tutuklama sebebi sayılarak tutuksuz yargılamanın önüne geçilecek.

Özel Eğitim Kurumu Çalışanları Da Kamu Görevlisi Sayılacak

Özel kurumlarda çalışan öğretmenlerimiz ve diğer eğitim çalışanlarımız da görevleri sebebiyle kendilerine yönelik işlenen suçlar bakımından kamu görevlisi sayılacak. Öğretmenlerimiz müsterih olsun.