CHP Yeni İmarʹın akibetini sordu

CHP Yeni İmarʹın akibetini sordu
CHP İl Başkanı Ahmet Ertuğrul, yeni imar projesinin askıya çıkmamasının nedenini sordu.

 CHP Karaman İl Başkanı Ahmet Ertuğrul, merakla beklenen Yeni İmar Projesinin askıya neden çıkmadığını sordu. Belediye’nin istedikleri takdirde programlarının en iyi şekilde duyurduğunu belirten Ahmet Ertuğrul yeni imarın duyurulmamasının ayrıca suç olabileceğinin işaret etti. 

Ahmet Ertuğrul yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Bizler Yunus Emre’nin sevgisi Mevlana’nın hoşgörüsünü uzun yıllar solumuş bu değerlerden aldıklarıyla yıllarca Karamanımızda yaşamış insanlarımız, saygı, sevgi ve hoşgörüyle yoğrulmuştur. Karamanlılar kentini de yönetenleri de sever ve saygı duyarlar.

       Bu anlayış çerçevesinde bu açıklamayı yapma ihtiyacı duyuyoruz; imar planlanın da yapılan geniş kapsamlı değişiklikler hem kentimiz hem de kentte yaşayan hemşerilerimizi için ciddi anlamda önemlidir. Belediye Meclisinden geçen imar planı hakkında geniş bilgi sahibi değiliz, belki çok iyi değişikler vardır, belki de kulaktan kulağa fısıltı şeklinde söylenen birilerini kollayan yanı da vardır bilemeyiz, detaylı incelemeden de bugün yorum yapamayız, askıya çıkınca bakar eleştirilecekse eleştiririz, alkışlanacaksa da alkışlarız.

AHMET ERTUĞRUL, ALİ KANTÜRK ÖRNEĞİ VERDİ

        Bizim söyleyeceklerimizin aslı bugün şudur; Kentimizi ilgilendiren imar planı değişikliğinden önce keşke Belediye Başkanımız Sayın Kamil Uğurlu sivil toplum örgütlerinin, siyasi partilerin v.s bilgilendirip görüşlerini alıp kentimizin ihtiyacına cevap verecek bir imar planını mutabakatla Belediye Meclisimizin önüne getirseydi ki kendi partisinin önceki dönem Belediye Başkanı Sayın Ali Kantürk geçmişte bunu yapmıştı. Kendisinden beklentimiz hiç değilse imar planının Valilik onayından sonra birçok açılış ve konserleri reklâm panoların da günlerce hatta haftalarca duyurduğu gibi imar planı değişikliğini de duyurur, vatandaşlarımızın haberi olur inceler ve askı süresinde itiraz eder.

        Yapılan imar planı Karamanımıza yakışır bir imar planı olursa alkışlarız, itirazımız varsa da gereğini yapar bunu da Karaman kamuoyu ile paylaşırız, Saygılarımızla.