CHP Seçim bürosu açan tek parti oldu

CHP Seçim bürosu açan tek parti oldu
Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Belediye Başkan Adayı Recep SERTÇELİK, seçim çalışmalarının koordine edileceği Seçim Ofisini, 1. İstasyon Caddesi Halk Bankası bitişiğinde açtı.
Coşkulu bir kalabalığın katıldığı açılışa Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili İsmail Atakan ÜNVER, CHP Karaman İl Başkanı Ahmet Recai EVCEN, Merkez İlçe Başkanı Mustafa MUT, Ayrancı İlçe Başkanı Kemal PEKER, Kazımkarabekir İlçe Başkanı Levent KOYUNCU, 1989-1999 yılları arasında Karaman Belediye Başkanlığı yapan Yaşar EVCEN, Ayrancı Belediye Başkanı Adayı Mehmet Nuri ÖZKAN, Kazımkarabekir Belediye Başkanı Adayı Hasibe KOÇAK, Akçaşehir Belediye Başkanı Adayı Soner YEŞİLDAŞ, Sudurağı Belediye Başkanı Adayı Aysel DURMAZ, eski ve yeni CHP yöneticileri katıldılar.
Açılış konuşmasına Berat Kandilini kutlayarak başlayan İl Başkanı Ahmet Recai EVCEN, Recep SERTÇELİK’in öğretmenliği, yöneticiliği ve iş insanı olduğu dönemlerde, her yönüyle kendini kanıtladığını ve seçimi kazanacağını vurguladı.
Karaman Milletvekili İsmail Atakan ÜNVER ise yaptığı konuşmada; CHP’nin demokratik yollardan gerçekleşen değişimle yeniden umut haline gelmesi, Karaman halkının feraseti, Recep SERTÇELİK’in güçlü bir aday olması, CHP örgütünün ve halkın Recep SERTÇELİK’in safında yer almasıyla seçimin kazanılacağını belirtti.
Daha sonra konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Belediye Başkanı Adayı Recep SERTÇELİK, şunları söyledi:
“ Sevgili Cumhuriyet Halk Partliler, değerli Karamanlılar. Bizler, bu yolu sizlerle birlikte omuz omuza yürüyeceğimizi gerek adaylık açıklamamızda, gerekse bugün çok net görüyoruz. CHP’liler olarak Belediyeciliği çok iyi yaptığımızı; Eskişehir’de bozkırın ortasında bir cennet yaratan Yılmaz BÜYÜKERŞEN, Ankara’da harikalar yaratan Mansur YAVAŞ, İstanbul’da bütün hortumları kesip, halkın parasını halka harcayan Ekrem İMAMOĞLU, Adana’da Zeydan KARALAR, Mersin’de Vahap SEÇER ve daha nice örneklerle gösterdik. İnşallah bu örneği Karaman’da da göstereceğiz. Karaman 199’dan beri sosyal demokrat bir belediyecilik görmedi. 25 yıldır sağ partilerin yaptığı belediyecilik ortada. Hepimiz bu kaderi paylaştık. Karaman’da 25 yıl önce sosyal demokrat belediyeciliği nasıl yapıldığını Yaşar EVCEN gösterdi; kendisini saygıyla selamlıyorum.
 
Bu yolda coştukça coşup, hep birlikte kazanacağız. Ben CHP’nin adayıyım. Ben yoksulun, işçinin, köylünün, esnafın; tüm halkın adayıyım. Özel eğitim ve gereksinime ihtiyacı olan bireylerin adayıyım; Karaman’ın adayıyım; işimiz, gücümüz Karaman diyoruz.
 
Seçim kampanyasında rakiplerimiz Karaman’ın sorunlarını çözeceklerini söylüyorlar; sormazlar mı 25 yıldır neredeydiniz, niye çözmediniz? 25 yıldır sağ partilere yetkiyi verdik, gördük nasıl sorun çözdüklerini? Merkezi yönetimde olanlar da, yerel yönetimde olanlar da sorunları biliyoruz, çözeceğiz diyorlar, çözeydiniz o zaman.
 
Karaman Belediyesini yönetmeye ve Karaman’ın sorunlarını çözmeye o kadar hazırız ki çalışmalarımızı ve projelerimizi işinin ehli uzmanlarca hazırladık. Seçim ofisimiz, sadece günübirlik buluşup sohbet edeceğimiz bir yer olmayacak; ortak akıl üreteceğimiz, talepleri değerlendireceğimiz ve bu coşkuyu daha da artıracağımız bir yer olacaktır. Hepimize çok büyük görevlerimiz var. Karaman değişim istiyor, sosyal demokrat bir belediye istiyor. Bunu saha çalışmalarımızda çok net görüyoruz. Bizler, çalmadan, çırpmadan, yandaşı kayırmadan, israf etmeden, Karaman’a öyle bir değer katacağız ki, Karaman’ı imarıyla, mimarisiyle sokaktaki insanıyla tüm dünyada tanınan bir kent yapacağız. Bunu yaparken kesinlikle insanımızı ayırmadan, ayrıştırmadan, kimseyi ötekileştirmeden yapacağız. Hepinize katkılarınızdan ve seçim sonuna kadar yapacağınız çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.”
 
Hep birlikte tam yol ileri diyorum. 31 Mart sabahı hep birlikte sandıklarımıza sahip çıkacağız, insanların sandığa gitmesini, seçimin düzen içerisinde gerçekleştirilmesini sağlayacağız.1 Nisan sabahı, şaka değil bir gerçek olacak; Karaman’da Cumhuriyet Halk Partili bir belediye yönetimi olacak. Yine O gün Karaman’ın bütün belediyelerinde hep birlikte kazanacağız. Ayrıca, halkımızın Berat Kandilini kutluyor, kandil dualarının hepimizin başarısı için olmasını diliyorum.