BtcTurk Siber Saldırı Sonrası Kripto Paraların Güvenliği İçin İşlemleri Durdurdu

BtcTurk Siber Saldırı Sonrası Kripto Paraların Güvenliği İçin İşlemleri Durdurdu
BtcTurk, siber saldırı sonucunda kontrol dışı transferler yaşandığını ve 10 kripto paranın bazılarının etkilendiğini açıkladı; yatırma ve çekme işlemleri geçici olarak durduruldu.

Kripto para alım satım platformu BtcTurk, internet üzerinden yapılan saldırıya maruz kaldığını duyurdu. Saldırının kontrolsüz transferlere yol açtığı ve 10 farklı kripto paranın sıcak cüzdanlarında bulunan bazı bakiyelerin etkilendiği belirtildi. BtcTurk tarafından yapılan açıklamada, kripto para yatırma ve çekme işlemlerinin durdurulduğu bildirildi.

BtcTurk açıklaması şöyle:

"Ekiplerimiz 22 Haziran 2024 tarihinde platformumuzdan kontrol dışı çekimler yapılmasına sebep olan bir siber saldırı yaşandığını tespit etmiştir. Söz konusu siber saldırıdan sadece 10 adet kripto paranın sıcak cüzdanlarındaki bakiyelerin bir kısmı etkilenmiş olup, varlıkların çok büyük bir kısmının tutulduğu soğuk cüzdanlarımız güvendedir. BtcTurk’ün finansal gücü bu saldırıdan etkilenen tutarlarının çok üstünde olup, kullanıcı varlıkları bu kayıplardan etkilenmeyecektir. Ekiplerimiz konuyla ilgili detaylı araştırmaları gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda resmi makamlar ile de iletişime geçilmiştir. Tedbir olarak kripto para yatırma ve çekme işlemleri durdurulmuş olup çalışmalarımız en kısa sürede tamamlandıktan sonra kullanıma açılacaktır." açıklamasında bulundu.