Belediye ve Emniyet Bayram Hazırlıklarını tamamladı.

Belediye ve Emniyet Bayram Hazırlıklarını tamamladı.
Karaman Belediyesi ve Karaman Emniyet Müdürlüğü, vatandaşın bayramı huzurlu bir şekilde geçirmesi için gerekli tedbirleri aldı.

 Vatandaşın huzurlu bir şekilde bayramlarını yapabilmeleri için Karaman Belediyesi ve Emniyeti gerekli tedbirleri aldıklarını belirttiler.
Karaman Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu, vatandaşların rahat ve huzurlu bir bayram geçirmeleri amacı ile belediyenin birçok biriminin çalışacağını ve tüm hazırlıkların tamamlandığını belirtirken, vatandaşın yaşayabileceği herhangi bir olumsuzluk halinde 444 25 70 Çağrı Merkezi’ni arayabilecekleri kaydetti.

Karamanlılara huzurlu bir bayram geçirtebilmek için belediye olarak gerekli tedbirleri aldıklarını belirten Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu: “Kaliteli ve nitelikli hizmet almayı hak eden vatandaşlarımızın huzurlu bir bayram geçirebilmesi için Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz daha önce başlatmış olduğu denetimlerine bayram süresince devam edecek. Ulaşım, Temizlik ve Park-Bahçe ve Mezarlıklar Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz de bayram süresince 24 saat görevlerinin başında olacaklar. Vatandaşlarımız belediyemizle ilgili her türlü sorun ve ihtiyaçları için 444 25 70 nolu Çağrı Merkezi’ni arayabilirler” dedi.

Çalışmalarla ilgi bilgi veren Başkan Uğurlu: “Vatandaşlarımızın bayramda yoğun ziyaretlerde bulunacağı mezarlıklarda Park-Bahçe Müdürlüğü ekipleri tarafından bakım, onarım ve temizlik çalışmaları yapıldı. Kabirlerini sulamak, serinletmek isteyen hemşerilerimiz su bidonlarını Mezarlıklar Müdürlüğü’nden temin edebilecek. Cuma günleri hoparlör sistemi ile mezarlıkta okuttuğumuz Kur’an-ı Kerim, Arefe günü de okunmaya devam edecek. Kent mezarlığını ziyarete gelen yaşlı, hasta ve yürüyemeyecek durumda olan vatandaşalrımız, Arefe günü mezarlık içerisinde görevli personelimiz tarafından araçla taşınacak” dedi.

Bayram süresi boyunca Belediye Otobüslerinin ücretsiz yolcu taşıyacaklarını söyleyen Belediye Başkanı Uğurlu: “Ramazan Bayramı’nın ilk günü olan 19 Ağustos Pazar gününden 21 Ağustos Salı gününe kadar Belediye Otobüslerimiz saat başı ücretsiz yolcu taşıyacak. Sabah saat 08.00’den itibaren başlayacak seferler akşam saat 23.00’e kadar sürecek. Vatandaşlarımıza rahat ve huzurlu bir bayram geçirtmek istiyoruz” dedi. 

Karaman İl Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez de vatandaşların Ramazan Bayramını rahat ve huzur içerisinde geçirmesi için asayiş ve trafik yönünden gerekli tedbirlerin alındığını söyledi. 
Sönmez yaptığı açıklamada, bayram öncesi vatandaşların yoğun olarak bulunduğu yerler, alışveriş merkezlerinde, muhtemel hırsızlık, dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşların dikkatli olmalarını, herhangi bir olumsuzluk olduğunda 155 Polis İmdat ve 213 86 41 numaralı telefonlarına bilgi vermelerini istedi. Emniyet Müdürü Sönmez, "Vatandaşlarımızın rahat ve huzur içerisinde seyahat etmelerini sağlamak, trafik kazalarını asgariye indirmek amacıyla Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Şehir içi Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince bir dizi tedbirler alınmıştır. Terminallere giriş ve çıkış yapan bütün otobüslerin, takoğrafları, şoförün alkol durumu, araçlarda teknik yönden bir aksaklığın bulunup bulunmadığı, özellikle de aşınmış lastik kullanılıp kullanılmadığı, dış ışık donanımlarının faal olup olmadığına dikkat edilecek, trafik kontrollerinde sürücü ve yolcuların emniyet kemeri kullanmasına, aşırı hız, hatalı sollama, yakın takip ve şerit ihlali, video kamera radarlı ekip araçları ile hız denetimleri gibi trafik kazalarının oluşumunda büyük rol oynayan kural dışı davranışların denetimlerine ağırlık verilecektir. Yorgun, uykusuz ve dalgın araç kullandığı tespit edilen sürücüler uyarılarak müsait yerlerde dinlenmeleri sağlanacaktır. Bayramda ağır tonajlı araçların gerek görülmesi halinde uygun yerlerde kısa süreler ile trafik akımı normale dönünceye kadar bekletilmesi gibi birtakım tedbirler alınmıştır" dedi.
Bu arada Karaman Belediyesi’nde bayramlaşma bayramın ikinci günü olan 20 Ağustos Pazartesi günü yapılacak. Kale Sosyal Tesisleri’nde saat 11.00’de başlayacak bayramlaşmaya tüm halkımız davet edildi.