BELEDİYE ULAŞIMI MODERNLEŞTİRİYOR

BELEDİYE ULAŞIMI MODERNLEŞTİRİYOR
Karaman Belediyesi sefere konulan 4 yeni otobüsü ile güçlendirdiği ulaşım filosunu 6 yeni araç ve yeni uygulamalarla halka daha iyi hizmet eder hale getiriyor.
Çok kısa bir zamanda gelecek olan 6 yeni otobüs ile birlikte yeni otobüslerin sayısı 10’a çıkacak ve filonun eski otobüsleri de bakım onarım ve düzenlemeleri yapıldıktan sonra modern bir hale getirilecek.
           
Karaman Belediyesi Ulaştırma Müdürlüğü bu konudaki çalışmalarını son aşamaya getirdi. Buna göre otobüs hizmetlerinde akıllı bilet uygulamasına geçilecek. Ayrıca merkezi otomasyon sistemi ile donatılacak araçların güzergâhları, bu güzergâhlardaki yolcu sayıları, güzergâh süreleri gibi bilgiler anlık toplanabilecek.
           
Ayrıca otobüslere konulacak kamera ve ekran sistemleri ile de yolcuların rahat ve konforu sağlanacak. Kameralar sayesinde otobüsün o anki doluluk oranı vb. bilgileri merkezden anlık olarak izlenebilecek ve kameralar güvenlik açısından da kullanılacak. Bilgi ekranları sayesinde de gerek güzergâh bilgileri ve gerekse günlük konularda yolcuların bilgilenmesi sağlanacak.
           
Bu uygulamalar sayesinde vatandaşa ucuz konforlu ve rahat bir ulaşım imkânı sağlanırken belediye gelirlerinin arttırılması yönünde de yararlar sağlanacak.
           
Karaman Belediyesi Ulaştırma Müdürlüğü tarafından uygulanan modern sistemler incelenerek karar aşamasına gelindi. Çok yakın bir tarihte bu konudaki uygulamalara başlanacak.