Bayramda Kargolar Çalışıyor Mu? 18-19 Haziranda Kargolarda Son Durum

Bayramda Kargolar Çalışıyor Mu? 18-19 Haziranda Kargolarda Son Durum
Bayramda kargoların hizmet verip vermeyeceğine dair araştırmalar sürerken, bayramdan sonra hangi tarihte çalışmaların başlayacağı araştırılıyor.

İnternet üzerinden alışveriş gerçekleştiren ve kargolarını bekleyen vatandaşlar Kurban Bayramı tatilinde kargoların çalışıp çalışmayacağını merak ediyorlar.16 Haziran tarihinde başlayan Kurban Bayramı 19 Haziran tarihinde sona erecek. Kamu kurum ve kuruluşları söz konusu tarihler arasında kapalı olurken, 24 Haziran tarihine kadar devam edecek olan dokuz günlük Kurban Bayramı tatili boyunca kargoların hangi tarihlerde çalışacağı da merak edilen konular arasında yer alıyor.

Bayramda Kargolar Açık Mı?

16 Haziran tarihinde başlayan ve 19 Haziran tarihine kadar devam edecek olan Kurban Bayramı süresince pek çok kargo şubesi hizmet vermeyecek. Bu kapsamda, Kurban Bayramı’nın dördüncü gününün ardından kargo şubelerinin çalışmaya başlaması bekleniyor. Perşembe gününden itibaren kargo şubeleri teslimatları gerçekleştirmeye başlayacaklar.

kargo-subesi.jpg

Bayramdan Sonra Kargolar Açık Mı?

Kurban Bayramı tatilinin dokuz güne uzatılması nedeniyle kamu kurum ve kuruluşları perşembe ve cuma günü de kapalı olacak. Bu çerçevede, vatandaşlar da bayramdan sonra kargo şubelerinin hizmet verip vermeyeceğini merak ediyorlar. Geçtiğimiz bayramlarda sadece bayram süresi boyunca kargo şubeleri hizmet vermemişti. Bu çerçevede, bu bayramda da benzer bir sürecin işlemesi bekleniyor. Perşembe gününden itibaren farklı pek çok kargo firması kargo teslimatına ve kabulüne başlayacak.