BAŞKAN UĞURLUYA YAZARLAR BİRLİĞİNDEN ONUR PLAKETİ

BAŞKAN UĞURLUYA YAZARLAR BİRLİĞİNDEN ONUR PLAKETİ
Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesinin 2011 Bahar Dönemi Kültürel Etkinlikleri kapsamında 19 Mart Cumartesi günü düzenlenen panele, Karaman Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu onur konuğu olarak katıldı.
Konya Ticaret Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve Ak Parti Konya Milletvekilleri Mustafa Kabakçı, Hüsnü Tuna ve Ali Öztürk’ünde katıldığı “10. Yılını Geride Bırakan Akademik Sayfalar ve Konya Kültürüne Katkıları” konulu panelde, Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu; ”Şehir ve Şehir Kültürü” üzerine bir konuşma yaptı.
 
            Başkan Uğurlu, Karaman ve Konya’nın Türk kültür tarihi içinde önemli bir yeri olduğunu dile getirerek, bu iki kardeş şehrin sadece birkaç tekke, minare ve medreseden ibaret olmadığını söyledi. “Bu coğrafya büyük bir miras ve kaynaktır” diyen Uğurlu, bu mirasın üzerine taş koymanın zor olduğunu fakat akademik sayfaların bunu büyük ölçüde başardığını belirtti.
 
            Panelin sonunda Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu’ya Akademik çalışmalarından dolayı Konya Yazarlar Birliği tarafından plaket verildi.