Başkan Tutaldan 95 Yaşındaki Hasan Dedeye Ziyaret

Başkan Tutaldan 95 Yaşındaki Hasan Dedeye Ziyaret
Konya’nın Seydişehir İlçe Belediye Başkanı Mehmet Tutal, uzun yıllar geçimini çobanlık ve çiftçilik yaparak sağlayan 95 yaşındaki Hasan Kaya’yı ziyaret ederek, hayır duasını aldı.

Duygusal anların yaşandığı ziyarette, 95 yaşındaki Hasan Kaya, Başkan Tutal’ın kendisine yaptığı bu ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek, her şeyin sabır ve tevekkülden geçtiğini ve Yüce Allah’a olan sevgisini dile getirdi. Vakit namazlarını elinden geldiği kadar geçirmemeye çalıştığı, fakat artık camiye gidemediğini belirten Hasan Kaya, ”İnsan yaşlanınca böyle oluyor. Allah ‘tan gelen her şeye sabır, sabır, sabır dedim. Say, say bitmez. Çok yokluk, yoksulluk çektim. Her ne olursa kabul ettim. Hayırda şerde Allah’tan hepsini kabul ettim. Ama yılmadım. Allah evlatlarımdan razı olsun bana bakıyorlar. Her türlü ihtiyacımı karşılıyorlar. Sizler beni unutmadınız. Allah sizlerden razı olsun" ifadelerini kullandı.

Askerlik anılarını Başkan Tutal’la paylaşan 95 yaşındaki Hasan Kaya, "Muğla Milas’ta jandarma olarak askerlik yaptım. Yazıcı, olarak yaptım askerliğimi. Çok yer gezdim, çok yer gördüm. 4 yıl askerlik yaptım. Menderes döneminde komutan bizi salmadı oy kullandırmadı, bizi geri döndürdü. Görev bir şey diyemedik. İlk seçimde olmadı ama ikincisinde kazandı. Ama rahat vermediler. İdam ettiler. Sonra askerde bırakmak istediler ama kalmam ben dedim. Dağda, bayırda serbest gezeceğim dedim. Çarıklarımı giydim o dağda bu dağda gezdim. Şükür Allah’ıma. O dönemde devlette para yoktu. Savaş’tan çıkmıştı. Elhamdülillah şimdi her şey bol" şeklinde konuştu.

Hasan Kaya’nın askerlik anılarını dinleyen Başkan Tutal ise, ”Elhamdülillah iyisin. Allah bize de senin kadar sağlıklı yaşamayı nasip etsin. Ne güzel bu yaşa kadar gelmişsin ve evlatların bakıyor. Duanızı bekleriz. Bize de dua etmeni isterim. Allah ömür verirse bizler de bir gün onlar gibi yaşlanacağız. Yaşlılara gereken önemi vermeyen ve onlara merhamet etmeyen toplumlar tarihten silinip giderler. Yaşlılara gösterilen önem, o toplumun uygarlık göstergelerinden biridir" dedi.