Başkan Oprukçu, Gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı

Başkan Oprukçu, Gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu Ereğli Belediyesi’nde düzenlediği basın toplantısıyla gündeme dair önemli açıklamalarda ve aday adaylığı hakkında değerlendirmelerde bulundu.
“ADAYLIK NASİP OLSUN İSTİYORUZ BİR 5 YILDA EREĞLİ’Yİ İNŞALLAH VİLAYET YAPMAK VE VİLAYET EREĞLİ’NİN BELEDİYE BAŞKANI OLMAK İÇİN YOĞUN BİR GAYRETİMİZ OLACAK”
 
Başkan Oprukçu: “Perşembe günü itibariyle Milliyetçi Hareket Partimizden Belediye Başkan aday adaylığı için müracaatımızı yaptık, dilekçemizi verdik, formumuzu doldurduk.
 
Alındı belgesini de elimize aldık ve İstanbul’daki Konya Günleri çerçevesinde Belediyemizin ve Belediye Şirketi’nin stantları vardı, o stantlara bağlantılı olarak da İstanbul’daki hemşerilerimizle buluşma, kaynaşma, kucaklaşma imkanı ve fırsatı bulduk. Tabi biz İstanbul’daki Ereğli’yi çok seviyoruz, Ereğli’yi çok seviyoruz özelde ama İstanbul’daki Ereğli bir başka hakikaten yüreği hepsinin Ereğli sevdasıyla dolu çoğu kez de hasretliği yaşıyorlar bunun doğal sonucu olarak da işte memleket havasını teneffüs etmelerine vesile olduk.
 
Belediye Başkan aday adayı olarak müracaat ettiğimizi ifade ettik inşallah nasip olur Milliyetçi Hareket Partili bir Belediye Başkanı olarak Ereğli’mizde, vilayet Ereğli’nin bir 5 yıl Belediye Başkanlığını yapma muradımız var.
 
Hatırlanacağı üzere birçok defalar vilayet Ereğli’nin bir 5 yıl Belediye Başkanlığını bir dönem daha yapmayı arzu ettiğimi ifade ettim ve bu çerçevede de açık seçik irademi ortaya koydum.
Aday adaylığımız da Milliyetçi Hareket Partimizden. İşte, kimi basın mensupları ifade ediyor, basın mensubu olarak duyduğumuz yani söylenen kimi insanlar, “Hüseyin Oprukçu Cumhur İttifakı’nın adayıyım” dedi. Şimdi hayasızlığın alemi yok, benim ağzımdan Cumhur İttifakı’nın adayıyım diye bir aday adaylığı ya da adaylık cümlesi çıkmadı.
 
Ben; laf ağızdan çıkıncaya kadar benim esirim olduğunu, benim ağzımdan çıktıktan sonra o lafın esiri olduğum ve olacağım gerçeğini bilirim. Bu manada da sözlerimi, cümlelerimi tartarak kullanırım.
 
Cumhur İttifakı olur mu, olmaz mı o benim meselem değil, o Milliyetçi Hareket Partimizle Adalet ve Kalkınma Partisi veya diğer bileşenlerin Ankara’da yürüttükleri görüşmeler çerçevesinde şekillenecek bir husus. Dolayısıyla benim onlar adına buradan laf etmeye, laf söylemeye tevessül etmem abesle iştigal etmem anlamına gelir.
 
Çok net ifade ediyorum Milliyetçi Hareket Partimize adaylık başvurumuzu yaptık aday adayıyız. Adaylık nasip olsun istiyoruz bir 5 yılda Ereğli’yi inşallah vilayet yapmak ve vilayet Ereğli’nin Belediye Başkanı olmak için yoğun bir gayretimiz olacak” ifadeleriyle sözlerine başladı.
 
 
“HEPİNİZİN BİLDİĞİ ÜZERİNE EREĞLİ’DE OLMAZ DENİLENLERİ, YAPILAMAZ DENİLENLERİ YAPTIĞIMIZ GERÇEĞİ VAR”
 
 
 
Başkan Oprukçu açıklamasının devamında: “Hepinizin bildiği üzerine Ereğli’de olmaz denilenleri, yapılamaz denilenleri yaptığımız gerçeği var. Şu anda parke taşımız devam ediyor havalar güzel olduğu sürece de asfalt yapmaya devam edeceğiz. Yama yapmaya devam ediyoruz. Bizim işimiz hizmet etmek önümüzdeki günlerde göreceksiniz kütüphanemizi hazırlıyoruz bitmek üzere inşallah kütüphanemizi açacağız. Bu arada Taş Evlerin restorasyon ihalesini yapmıştık ikinci ihale olarak, Taş Evlerimizi Korkut Ata Sosyal Tesisleri olarak Ereğli’mize nezih bir alan olarak kazandırılması noktasında restorasyon yeniden başlıyor. Bu arada büyük bir aş ocağını birinci binada Allah’ın izniyle açacağız ve orada yoksula, fakire fukaraya sıcak yemek ikram edilmeye devam edecek yani şu anda 2 binin üzerinde insanımız orada yemek hizmetlerinden istifade ediyor istifade etmeye devam edecek.
 
Rabb-ül Alemin nasip etsin yağmurumuz, karımız bol olsun rahmetinden endişe etmeyelim rahmetinden endişe etmeyen insanlardan eylesin. Netice itibariyle yolda kalanlara geçtiğimiz sene hatırlarsınız çorba ikramımız, yemek ikramımız vs. oldu. Bu yolun kenarına da yöresel pazarı biz iyi ki açmışız yani aç açık kalan yolda kalan darda kalan bilaücret orada çorbasını içti, yemeğini yedi. Hatta deprem bölgesinden gelen ya da deprem bölgesine giden insanlar için ayrıca helalinden ikram yeri oldu ve bu manada da bahtiyarlık duyuyorum mutluluk duyuyorum.
 
Sevgili hemşerilerim değerli basın mensupları bir de yurt sözümüz vardı. Taş Evlerde binanın bir tanesini yurt olarak yapılması arzu edilen binanın bir tanesini kimi müteahhitlerimizin de işçilik ve malzeme desteğiyle orada bitirmek üzereyiz bir misafirhane hüviyetinde kız öğrencilerimizin özellikle Karapınar'da geçici olarak ikamet eden oradaki yurtlarda ikamet eden hemşerilerimiz için orayı da yaptık bitmek üzere kapıları takılıyor. Ereğli bu anlamda kız öğrencilerimizin hatta öğrencilerimizin açıkta kalmadığı bir şehir hüviyetini de kazanmış olacak hatırlanacağı üzere önceki yıl ve ondan önceki yıl kiraladığımız yerlerle bağlı olarak bu sorunun çözümüne katkı sağlamıştık. Bu sene de inşallah biz kendi imkanlarımız hemşerilerimizin desteği ve nihayetinde Korkut Ata Sosyal Tesislerinin içerisinde öğrenci misafirhanesi olarak bir hizmeti hemşerilerimizle buluşturacağız. 14 Aralık günü değerli arkadaşlar anne ve babamın adına yapılmış kardeşlerim tarafından finansmanı sağlanmış bir Aile Sağlığı Merkeziyle bir 112 acil müdahale istasyonunun açılışını yapacağız. 14 Aralık saat 12.00’de ve nihayetinde Ereğli’mize en az 6 doktorun ve en az 30 personelin orada hizmet vermek suretiyle insanımızın sağlık hizmetlerine kavuşmasına vesile olacağız. Takriben 22 tane Ereğli Belediyesi’ne ait yerlerden İlçe Sağlık Müdürlüğümüze arsa tahsislerimiz oldu.
 
Hatta tahsislerimizin plan tadilatları sırasında gecikmeler oldu birçok siyasal muarızlarımızı Hüseyin Oprukçu’ya ait bu sağlık tesislerinin etrafında arsa, bina, yer ya da benzeri manada var mı diye araştırdıklarını kiminiz duymuşsunuzdur şükürler olsun biz siyasetin hizmetine nihayetinde Rabb-ül Aleminin rahmetine talip olanlardanız. Biz siyasetin ticaretini yapmadık ticaretini yapmama noktasında da kararlıyız vakfedilmiş bir ömrümüz var onu da şeref ve hizmetle tamamlama derdindeyiz.
 
Oradaki sağlık ocağının maliyetinde Hüseyin Oprukçu’nun maaşından 25 kuruş oraya harcanmadı Ereğli belediyesinin imkanları da orada harcanmadı ve öğrencilere burs olarak gönderdiğim maaşımı herkes bilir oranın maliyeti yani önceki dönemde aldığım maaşların, bu dönemde aldığım maaşların öğrencilere burs alarak gitmesine rağmen faizleriyle birlikte hesap ettiğimizde oranın maliyetinin üçte ikisini karşılamıyor. Ereğli’mize helali hoş olsun tamamen anamızın babamızın bıraktığı imkanlarla yapılmış bir sağlık ocağı ve şükürler olsun sağlığımızda ve Belediye Başkanlığımızda ve nihayetinde Ereğli Belediyesinin imkanlarından istifade etmeden böyle bir hizmeti de yapmış olmanın şerefini yaşıyorum” ifadelerini kullandı.
 
“SAYIN GENEL BAŞKANIM DEVLET BAHÇELİ BEY'E BİR SAYGISIZLIĞA VESİLE OLACAK BİR ADIMIN SAHİBİ DE OLMADIM, OLMAMAYA DA KARARLIYIM”
 
Başkan Oprukçu: “Bağımsız seçildim doğru bağımsız aday olmak kadar benim zoruma, ağrıma giden hiçbir şey olmadı yani hepiniz bilirsiniz ki bir ömür Ülkücü camianın, Milliyetçi Hareket Partisi’nin neferi gibi koşturmuş bir insanım, neferi olmanın şerefine de hiç halel getirmem. Bir vekilin nefsine bir Hüseyin Oprukçu’nun feda edilemeyeceği gerçeğini de herkes biliyor, herkes bilmeli ve haliyle Hüseyin Oprukçu’ya Hak Teala hayatında hiç yapmayı düşünmediği ve yapmayacağı bir şeyi yaptırıyor.
 
Neticede Hak Teala’nın lütfuyla da halk teveccüh gösterip Belediye Başkanı seçiyor. Şükürler olsun yuvama döndüm, baba ocağına, ata ocağına döndüm. Dolayısıyla Milliyetçi Hareket Partili olmanın şerefine halel getirme hakkımın ve haddimin olmadığını biliyorum. Bu anlamda Hüseyin Oprukçu’yu yıpratmak için düzen üstüne düzen kurulduğu, şikayet üzerine şikayet yapıldığı gerçeğini de hepiniz biliyorsunuz. Adı ne olursa olsun, partisi ne olursa olsun herkesin aday olma, aday adayı olmak gibi bir demokratik hakkı var.
 
Bu demokratik hakkını vatandaşlarımız ya da diğer siyasi partilerin mensupları dilediği gibi kullanabilir. Bu demokratik hakkın kullanmasından dolayı hiç rahatsızlık duymam. Ama insanlar eline, beline ve diline sahip olmalı. Laf ağzınızdan çıktıktan sonra ok olur birilerinin yüreğine saplanır. Evliyim 2 kızım var eşimde sağ şükürler olsun. Birileri geçmişte geçmiş seçimlerde eşi burada değil çocukları burada değil gibi söylemlerde bulundu, Allah rızası için karıştırmayın. Bu seçimde eşim yanımdaydı seçim bürosuna dahi sürekli geldi, gitti ama fitne kol geziyor anlatabildim mi. Böyle bir şey yok arkadaşlar biz elimize de dilimize de belimize de sahip olmaya mecbur değil mahkum insanlarız.
 
Bu mahkumiyetimize de müdrik insanlarız dolayısıyla hiç kimse mahremimize dil uzatmaya tevessül etmesin üzülürüm, kahrolurum. Hak Teala hiçbirisini cezasız koymadı, o sosyal medyada Hüseyin Oprukçu’yla ilgili hayasızca, haysiyetsizce yazılan küfürlerin, hakaretlerin farkında olmadığımı zannetmeyin. Belediye Başkanıyım, Şehr-i Emin sıfatına haiz bir insanım onun için de sabrediyorum Allah'a havale ettim bir de yargıya havale ettim. Bunu da önemseyerek altını çizerek söylemek istiyorum. Haksızlığın karşısında susan dilsiz şeytandır. Hak Teala’nın zulmedenleri ve zulme payanda olanları ne hale koyduğunu da göreceksiniz Ereğli sınırları içerisinde hiç bundan endişeniz olmasın. Kararlı bir şekilde aday adaylığımız devam ediyor. Sayın Genel Başkanımızı ziyaret ettim ilgili Genel Başkan Yardımcılarımızı ziyaret ettim nihayetinde ziyaretlerimiz neticesinde de adaylık noktasında bir problemimizin olmayacağını değerlendiriyorum.
 
Ötesi mi, ne gam Hak Teala neylerse mutlaka güzel eyler O’ndan gelen her şeye de razıyız. Sayın Genel Başkanım Devlet Bahçeli Bey'e bir saygısızlığa vesile olacak bir adımın sahibi de olmadım, olmamaya da kararlıyım. Sizlerin de Ereğli için Ereğli'nin geleceği için vakfedilmiş ömrünü yaşayan Hüseyin Oprukçu kardeşinize, arkadaşınıza, dostunuza destek olmanızı bekliyorum. Basın mensuplarımızın bizimle yol arkadaşlığından şeref duyacağını altını çizerek ifade etmek istiyorum.
 
Nefsimiz için şahsımız için Belediye Başkanlığı makamında oturmama noktasında kararlılığımız var. Yani derler dün demediler mi, yarın da nefsi için derler. Nefsimizi biz esir ettik, ayaklarımızın altına alma gayretimiz devam ediyor ama ayağımızın altına alamadıysak da avucumuzun içinde, nefsimiz biz müsaade ettiğimiz kadar bize hükmeder. Biz tamamen nefsimize teslim olma şansımız da yok, imkanımız da yok hülasası bizimle yol arkadaşlığı yapacak hiçbir kardeşimizi, dostumuzu da mağdur etmek gibi bir lüksümüzün olmadığının bilincindeyim. Toplantımızı şereflendirdiğiniz için de hepinize teşekkür ediyor, hemşerilerime de bu vesileyle saygılar sunuyorum” şeklinde sözlerini noktaladı.