Başkan Kalaycı’nın 10 Aralık İnsan Hakları Günü Mesajı

Başkan Kalaycı’nın 10 Aralık İnsan Hakları Günü Mesajı
Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 71. yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Başkan Savaş Kalaycı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“10 Aralık 1948 tarihinde imzalanarak tüm insanların hak ve özgürlüklerini teminat altına alan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 71. yıl dönümünü kutluyoruz. Birleşmiş Milletler üyesi devletler tarafından imzalanan beyanname ile insan en yüce değer olarak görülmüş ve bu bildiri tüm insanların ortak güvencesi olarak adeta insan haklarının anayasası hüviyetini almıştır.

İnsan hakları konusunda dünyadaki birçok ülkeden ileri bir seviyede yer alan ülkemiz; birey, kurum ve devlet ilişkilerini evrensel boyutta düzenleyen bu bildirgenin de altına ilk imza atan ülkelerden biri olmuştur. Türkiye; beyannamenin ruhuna uygun olarak bugüne kadar insan haklarının en üst düzeyde tesis edilmesine, bunların güvence altına alınarak değişen koşullara göre geliştirilip uyarlanmasına ve bu evrensel değerlerin, demokrasinin ve hukukun üstünlüğünün tüm dünyada egemen olması noktasında gayretlerine kararlılıkla devam etmektedir.

Türk halkı olarak insan hak ve özgürlüklerini benimseye ve geleceğe taşıma kararlılığında olmaya devam edeceğiz. İnsan hakları ihlallerinin olmadığı, sevgi ve kardeşliğin egemen olduğu bir dünya temennisiyle başta milletimiz olmak üzere tüm dünya milletlerinin insan hakları gününü kutluyorum” dedi.