Başkan Kalaycı’dan çiftte mesaj

Başkan Kalaycı’dan çiftte mesaj
Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı Hem Dil Bayramı hem de Anneler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı 13 Mayıs Dil Bayramı ve 14 Mayıs Anneler günü dolayısıyla birer mesaj yayınladı.
Başkan Kalaycı Dil Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında; “ : “Köklü ve zengin bir dil yapısına sahip olan Türkçemizin, Anadolu’da ilk kez devlet dili olarak kabul edilmesinin 746. yılını sevinçle kutluyoruz. Türk Dili, milli değerlerimizin korunmasında ve gelecek nesillere aktarılmasında hiç kuşkusuz en önemli kültürel mirasımızdır.
Karamanoğlu Mehmet Bey’in 13 Mayıs 1277’deki fermanıyla, Türkçemiz; devlet dili olurken, verdiği mesajlarla hem kendi zamanını hem de sonraki çağları etkileyen Yunus Emre’nin katkılarıyla da dilimiz gelişerek olgunlaşmıştır. Türkçe, yayıldığı coğrafya itibariyle dünya dilleri arasında bugün en fazla konuşulan dillerden birisidir. Türk dili, birlik ve beraberlik içerisinde yaşamanın temeli, kültürümüzün ana unsuru ve bizi millet kılan en büyük hazinedir.
Türk diline sahip çıkarak bugüne gelmesini sağlayan Karamanoğlu Mehmet Bey ve büyük Türk mutasavvıfı ve hak aşığı Yunus Emre başta olmak üzere Türkçemizin gelişmesine ve doğru kullanımına katkı sunan tüm ecdadımızı rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyor, dilimizin; devletimiz ve milletimizle birlikte ilelebet baki kalmasını temenni ederek Türk Dil Bayramımızın 746. yıldönümünü kutluyor, tüm hemşerilerimi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum” dedi.
 
Belediye Başkanı Savaş Kalaycı 14 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında; “ : “Sevgi, şefkat ve fedakârlığın timsali olan annelerimizin Anneler Günü'nü en içten dileklerimle tebrik ediyorum. Hayatımızın her anında yanımızda olan ve yaşamımıza anlam katan annelerimiz, yeri asla doldurulamayacak en değerli varlıklarımızdır.
Bu anlamlı günde; hakkın rahmetine kavuşmuş annelerimizi rahmetle anıyor, vatan için evlatlarını toprağa veren şehit annelerine şükranlarımı sunuyor, tüm annelerin Anneler Günü’nü kutlayarak sağlıklı ve huzurlu ömürler diliyor, Karamanlı hemşerilerimi sevgi, saygı ve hürmetle selamlıyorum” dedi.