Bakanlıktan Para Yardımı Alanlara Kötü Haber! Sosyal Yardım Ödemeleri Sona Eriyor!

Bakanlıktan Para Yardımı Alanlara Kötü Haber! Sosyal Yardım Ödemeleri Sona Eriyor!
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, milyonlarca vatandaşla sosyal yardım ödemeleri sağlayarak bu kişilerin ekonomik refahını artırmayı amaçlarken, Aile Destek Paketi’nin de sona ereceğini duyurdu. Peki, yardımlar ne zaman sona erecek? İşte ayrıntılar…

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yaptığı sosyal yardım ödemeleriyle milyonlarca vatandaşın yüzünü güldüren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ödemeleri her ay düzenli olarak hak sahiplerinin hesaplarına yatırıyor.

Bakanlık, bu kapsamda, başta yaşlılar, engelliler ve çocuklu aileler olmak üzere resmen 7’den 70’e her ihtiyaç sahibine nakdi yardım yaparak bu kişilerin ekonomik refahını artırmaya devam ediyor. Söz konusu destek ödemelerinden biri de Aile Destek Paketi olurken, bu yardım ödemesi her ayın 15'i ile 31'i arasında hesaplara yatırılıyor. Ancak, Kurban Bayramı nedeniyle bu ödemelerin daha erken bir tarihte hak sahiplerine ödenmesi bekleniyor.

Öte yandan, Bakanlık, bu yardım ödemesinden yararlanan ihtiyaç sahiplerine kötü bir haber vererek Aile Destek Paketi’nin sona ereceğini duyurdu. Bakanlıktan konuya ilişkin yapılan açıklama şu şekilde:

“850 ile 1.250 TL arasında değişen tutarlarda olmak üzere en fazla 12 ay süreyle Aile Destek Programı ödemesi gerçekleştirilecektir. 12 aylık ödeme döneminin son ödemesi 2024 yılı Haziran ayı için olup bu dönemin ödemesi takip eden Temmuz ayında gerçekleştirilerek söz konu destek programı sona erecektir.”

img-1040.jpeg

NE KADAR ÖDEME YAPILIYOR?

Aile Destek Paketi doğrultusunda her ay belirlenen dönemlerde ve maksimum bir yıl boyunca 850 lira ile 1.250lira arasında değişen miktarlarda sosyal yardım ödemeleri yapılıyor.

Aile Destek Paketi kapsamında yapılacak olan ödemelerin miktarı, hanede kişi başına düşen aylık gelire bağlı bir şekilde şekilleniyor. Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü'nün web sitesinde yaptığı açıklamaya göre ödemeler şu şekilde:

450 lira ve altı - 1.250 lira

450 lira üzeri – 911 lira ve altı - 1.100 lira

911 lira üzeri – 1.372 lira ve altı - 950 lira

1.372 lira üzeri – 5 bin 667 liradan az - 850 lira

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ