Bakanlıktan Kurban Bayramı Gıda Yardımı Haziran 2024! Bu Kişilere Bir Yıl Boyunca Gıda Yardımı Yapılacak!

Bakanlıktan Kurban Bayramı Gıda Yardımı Haziran 2024! Bu Kişilere Bir Yıl Boyunca Gıda Yardımı Yapılacak!
Kurban Bayramı’na az bir zaman kala ihtiyaç sahipleri bayram kapsamında alabilecekleri maddi ve gıda yardımlarını araştırırken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan müjde geldi. Bakanlık, şartları sağlayanlara gıda yardımı yapacak. İşte ayrıntılar...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara sosyal yardım ödemesi yaparak bu kişilerin ekonomik refahını artırmaya çalışırken, aynı zamanda gıda yardımı da yapıyor. Ramazan Bayramı kapsamında ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı yapan bakanlık, Kurban Bayramı’nda da yardımlarına devam edeceğini ve ihtiyaç olması halinde gıda yardımına bir yıl boyunca devam edeceğini açıkladı.

Bu kapsamda, 3294 sayılı Kanun kapsamındaki ihtiyaç sahibi ailelerin gıda gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması için başta Ramazan ayı ve Kurban Bayramı öncesinde olmak üzere ve yıl boyunca ihtiyaç olması durumunda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca (SYDV) gıda yardımı yapılacak.

thumbs-b-c-66c477064e0acae5788b2c8fe28d2770.webp

KİMLER GIDA YARDIMI ALACAK?

Söz konusu yardımdan 3294 sayılı Kanun kapsamındaki sosyal güvencesi olmayan ihtiyaç sahibi hanelerle beraber sosyal güvencesi olan fakat hane içinde kişi başına düşen aylık geliri net asgari ücretin üçte birinden, yani 2024 yılı için 5 bin 667 liradan az olan haneler yararlanabilecek.

Şartları sağlayan vatandaşlar, bağlı oldukları SYDV’ye giderek gıda yardımı başvurusu yapabilecek. Yardımdan kimlerin faydalanacağı SYDV’nin mütevelli heyeti tarafından ihtiyaca göre belirlenecek.

Bakanlığın sağladığı gıda yardımı, Ramazan ayı ve Kurban Bayramı öncesinde ve ihtiyaç olması halinde yıl boyunca devam edecek.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ