Avrupalı Eğitimciler Karamanʹda

Avrupalı Eğitimciler Karamanʹda
Avrupalı Eğitimcilerin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ziyareti

 Yem Sanayii İlköğretim Okulu’nun “Yeşil Bir Avrupa İçin Sörf Yapalım” adlı Comenius Okul Ortaklığı Projesi kapsamında İspanya, İzlanda ve Letonya ’dan gelen okul idarecileri ve öğretmenlerden oluşan 13 kişilik proje ekibi İl Milli Eğitim Müdürü Bekir AKSOY’u ziyaret ettiler.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü M. Akif DUMAN ve Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bölümünden Selda UZUN’un da katıldığı ziyarette, Yem Sanayii İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Cağfer CEYLAN; “Projemizi İspanya, İzlanda ve Letonya’dan toplam 3 ortağımız ile birlikte yürütmekteyiz. Proje süresince öğrencilerimizde çevre bilinci oluşturmayı, farklı kültürleri tanıma ve ülkeler arasında dostluklar kurmayı amaçlıyoruz.” dedi. Ayrıca proje kapsamında idareci, öğretmen ve öğrencilerin farklı eğitim sistemlerini inceleme fırsatı bulacaklarını ve bu sayede de kendi kişisel gelişimlerine katkıda bulunacaklarını belirtti. Avrupalı eğitimciler adına söz alan Mara SILOVA “Projemiz kapsamında 3. toplantımızı Karaman’da yapmaktan son derece mutluyuz. İki yıldır devam eden projemiz sayesinde tecrübelerimizi paylaşma imkanı ve farklı kültürleri tanıma fırsatı yakaladık. Bizleri misafir eden Yem Sanayii İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Cağfer CEYLAN, tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy ise yaptığı açıklamada “İlimize ve ülkemize hoş geldiniz. Sizler ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.. Biz İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak AB ve Gençlik projelerinin yapılmasını destekliyoruz. Eğitim kurumlarımız çalışmaları ile bu alanda üst düzey bir performans sergilemektedir. Projeler aracılığı ile öğrenci ve öğretmenlerimiz, Avrupa’nın eğitim ve kültür yapısını, gelenek ve göreneklerini yakından tanıma imkanı bulmakta, kültürler arası etkileşim sağlanmakta ve ülkeler arası bilgi ve tecrübe alışverişi yapılmaktadır