ARAÇ UÇURUMA DÜŞTÜ 7 ÖLÜ VAR

ARAÇ UÇURUMA DÜŞTÜ 7 ÖLÜ VAR
Kaza Karaman, Alanya yolu Kuşyuvası bölgesi Erik Deresi mevkiinde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, Çayarası Yaylasıʹndan Alanyaʹya dönmekte olan 07 NOS 30 plakalı pikap, 300 metrelik uçuruma yuvarlandı.

Kazada araçta bulunan Eyüp Güller (50), eşi Perihan Güller (45), kardeşi Murat Güller (46), kardeşinin eşi Rabia Güller (45), babası Hasan Güller (75), kızı Ayşegül (8) ve yeğeni Hümeyra Güller (7) hayatını kaybetti. Olay yerine gelen Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı Ahmet Mahnaoğlu, gerekli incelemeleri yaparak, görgü şahitlerini dinledi. Cesetlerden 6ʹsına ulaşılırken, bölgenin soğuk ve hafif sisli olması nedeniyle çalışmalara yarın sabah erken saatlerde yeniden başlanacağı bildirildi.

Eyüp Güllerʹin Konaklı Haliʹnde, kardeşi Murat Güllerʹin ise Alanya Haliʹnde kâtip olarak çalıştığı öğrenildi. Görgü şahitleri, araç sürücüsü Eyüp Güllerʹin Erik Deresi mevkiinde önüne çıkan kamyondan korkarak direksiyon hâkimiyetini kaybettiğini öne sürdü. Eyüp Güllerʹin daha önce de 3 kez aşırı heyecandan kaza yaptığı iddia edildi. Sürücü Eyüp Güllerʹin oğlu Uğur Güller, babasıyla kazadan bir saat kadar önce telefonla görüştüğünü belirterek, ʹʹBende araca binecektim ancak yer olmadığı için motorla döndüm. Motor Mahmutlarʹda arıza yapınca babamı aradım ve bana ʹSen eve git biz geliyoruzʹ dedi. Daha sonra telefon geldi ve babamın kaza yaptığını söylediler" dedi.

Kazayla ilgili açıklama yapan Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, pikapta bulunan 7 kişiden 6ʹsının cesedine ulaşıldığını söyledi. Çalışmalar çerçevesinde bazı köylülerle bir askerin iple uçurumun dibine indiğini aktaran Doğan, ʹʹArkadaşlarımız ne yazık ki Eyüp, Murat, Rabia, Hasan, Perihan Güller ve bir çocuk cesedine ulaştılar. Araçta bulunduğu bildirilen diğer çocuğa ise henüz ulaşılamadıʹʹ dedi.

Kaymakam Doğan, çok sarp olan bölgenin soğuk ve hafif sisli olması nedeniyle ceset çıkarma işleminin yarın sabah erken saatte yeniden başlayacağını belirterek, kayıp çocuğu arama çalışmasının imkânlar ölçüsünde süreceğini bildirdi.