ANADOLU GENÇLİKʹDEN SELAMI YAYMA PROJESİ

ANADOLU GENÇLİKʹDEN SELAMI YAYMA PROJESİ
Anadolu Gençlik Derneği Karaman Şubesi Halkla İlişkiler Başkanı Şahabettin Gezen Haber Sitemizi ziyaret ederek, Karamanlı Hemşerilerimizi SELAMA davet etti.
Anadolu Gençlik Derneği Karaman Şubesi Halkla İlişkiler Başkanı Şahabettin Gezen, AGD Genel Merkezinin tüm Türkiye genelinde organize ettiği “Selamı yayıyoruz” adlı projenin Karaman’da da gerçekleşeceğini söyledi.
 
Şahabettin Gezen yaptığı açıklamada şunları söyledi;
 
Selam esenliktir, kardeşliktir, huzurdur barıştır, sevgidir. Selam hem bir dua, hem de insanların birbirleri arasındaki dostluk ve güven aracıdır. Selam, bir Müslüman’ın diğer Müslüman kardeşi için hayır temennisinde bulunmasıdır. Dinimiz, Müslümanlar arasında samimiyetin, muhabbetin, kardeşlik bağlarının kuvvetlenmesini emreder. Selam iletişimin başı, ilişkilerimizin anahtarıdır. İnsanlar arasında sıcacık samimiyetlerin neşvü nema bulmasını sağlayan selam, insani ilişkileri güçlendirir, toplumdaki kaynaşma ve dayanışma duygularını artırır. Manevi değerlerin zayıfladığı, insanlar arasında kin ve öfkenin arttığı bir dönemde selama olan ihtiyaç giderek artmaktadır. Bizler Anadolu Gençlik Derneği olarak, Peygamber Efendimizin “Aranızda selamı yayınız.” buyruğundan hareket ederek 26 Nisan-2 Mayıs tarihlerini selamı yayma haftası olarak kutluyoruz. Bir tebessümle beraber verilecek selamın kalpleri yumuşatacağına inanıyor ve bu projemizle insanların gönüllerini fethetmeyi amaçlıyoruz. Kurulduğu günden bu yana milletimizin milli ve manevi değerlerine sahip çıkması için çalışan bizler, bu projeyle insanlar arasındaki muhabbeti arttırmayı hedeflemekteyiz.
Toplumumuzun birlik ve beraberliğinin yegâne yolu aramızda sevgi ve kardeşliğin daim olmasıdır. Milletimizin inancından aldığı özellik bu topraklarda bütün çabalara ve saldırılara rağmen ayakta kalmasını sağlamıştır. AGD, bunların en mühimlerinden biri olan ve son zamanlarda mahzun bırakılan selam müessesesini yaygınlaştırmayı ve yeniden milletimizin gündemine koymayı kendisine vazife saymaktadır. Bizler bu amaçla “Selamı yayma projesi” kapsamında 26 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında çeşitli faaliyetlerle selamı halkımıza yaymayı düşünüyoruz. Öncelikle selamın öneminin anlatıldığı kitapçık ve cd’lerimizi milletimize dağıtıp, şehirlerimizin merkezi yerlerine asacağımız afiş ve pankartlarla milletimizi selam konusunda duyarlı hale getirmeyi planlıyoruz. Bizler bu vesileyle Anadolu Gençlik Derneği olarak 26 Nisan-2 Mayıs “Selamı yayma Haftası’nın mübarek olmasını selam ve selametin kendisi olan Cenab-ı Allah’tan temenni ediyor ve milletimizi bu kampanyamıza destek vermeye çağırıyoruz.