Anadolu Gençlik Derneği'nden Siyer-i Nebi Yarışması

Anadolu Gençlik Derneği'nden Siyer-i Nebi Yarışması
Anadolu Gençlik Derneği Karaman Şubesi’nce Siyer-i Nebi yarışması ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Geçtiğimiz akşam lise müdürleri ile bir araya gelerek yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt KUNTOĞLU’nun yanı sıra, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü hayati KISACIK ve Milli Eğitim Bakanlık Müşaviri Asım SULTANOĞLU da eşlik etti. Son derece verimli ve samimimi bir ortamda gerçekleşen toplantı da söz alan SULTANOĞLU, “Gençlerimizin ahlak ve maneviyat ekseninde yetişmesi için çaba harcayan derneğimizi bu takdire değer gayretleri vesilesi ile kutluyorum derken, konu ile ilgili kısa bir konuşma yapan KISACIK ise,  “Her yıl olduğu gibi en güzel ahlâk sahibi Peygamberimizin hayatını evlatlarımıza anlatmak için Siyer-i Nebi yarışmasına start verildi. Bizler de yapılan protokol çerçevesinde gerekli desteği vermeye hazırız. Çünkü bu ülkenin gençliği hepimize emanettir” dedi. 
             Konunun ne denli önem arz ettiğine değinen şube başkanı GEZEN ise, “Altını çizerek ifade etmeliyim ki kurum ve okul müdürleri olarak büyük bir sorumluluğumuz var. Bu sorumluluk içinde daha büyük, daha kutsal daha hoş bir görevimiz var ki o da Peygamber’in hayatını öğrencilerimize ulaştırmak. Bu hoş görevde hep birlikte hareket ederek nihai sonuca ulaşmalıyız” diyerek kurum yöneticisi olmanın önemini vurguladı. 
           Son olarak il Millî Eğitim Müdürü Mevlüt KUNTOĞLU konuşmasını, “Bildiğiniz gibi ülkemiz 15 Temmuz gibi büyük bir ihanet girişimi atlattı. Bu süreçte birçok kesim geride kalan sivil toplum kuruluşları ve dernek- vakıf çalışanları için acaba bunlar da ihanet eder mi gibilerinden zehaba kapıldılar. Bunun yersiz olduğunu buradan söylemeliyim. Anadolu Gençlik Derneği, kırk yılı aşkındır yaptıkları ve yetiştirdiği gençliğiyle rüştünü ispat etmiş bir dernektir. Kaldı ki bu konuda zaten bakanlığımız "Değerler Eğitimi" kapsamında önde gelen STK’lar ile çalışmalar yürütmektedir.  Biz de en önemli ortak değerlerimizden olan Peygamberimizin hayatını resmi protokol çerçevesinde çocuklarımıza ulaştıracağız. Bu ve benzeri çalışmaları yapan hangi kurum ve kuruluş olursa olsun desteğe hazırız” şeklinde özetledi.
        Toplantı, dernek yönetiminin ikramı beraberinde okul yöneticilerinin dilek ve temennileri ile son buldu. Karaman genelinde yirmi bin civarında bir öğrenci katılımının hedeflendiği ve 9 Aralık 2017 günü yapılacak yarışmaya www.efendimizinizinde.com adresi üzerinden 30 Kasım 2017 tarihine kadar başvuru yapılabilecek. Yarışma kitapları ise cüzi bir bedel karşılığı dernek binası yanı sıra, Danış Kitapevi, Kitap Dünyası ve Genç Kitapevinden temin edilebilecek.