Altına Yatırım Yapanlar Dikkat!

Altına Yatırım Yapanlar Dikkat!
Dr. Kıyamet lakaplı Marc Faber, altın ve bakır yatırımcısına hızlı bir yükseliş beklediklerini müjdeledi.

 Dr. Kıyamet lakaplı Marc Faber, piyasalardaki volatiliteye rağmen emtialarda fırsat bulunduğunu, bakır ve altında ralli görülebileceğini belirtti.

Dr. Kıyamet lakaplı, ABDʹli yatırımcı Marc Faber, Çin ekonomisinin yılın ikinci çeyreğinde geçtiğimiz yıla göre yüzde 7,6 büyüme kaydetmesinin, Çin Merkez Bankasıʹnın gösterge faiz oranında indirime gideceği beklentisi yaratmasıyla emtialarda görülen rallinin devam edeceğini öngörüyor.

ÇİN EKONOMİSİNE DİKKAT

Uzmanlar dünyadaki tüm emtiaları etkileme gücüne sahip olan ekonomilerden biri olan Çin ekonomisine dikkatleri çekti.

Çin ekonomisi üzerinde kara bulutların dolaştığını bildiren Faber, yatırımcıların Çinʹde görülen yavaşlamayı göz önünde bulundurmaları gerektiğini söyledi.

Piyasalardaki volatilite ve Çinʹden gelen talepteki düşüşe rağmen emtiada fırsat bulunduğunu kaydeden Faber, özellikle bakır ve altında ralli görülebileceğini dile getirdi.

"YIL SONUNDA 130 LİRAYI GÖRÜR"

Karakaş Atlantis Kıymetli Madenler AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Karakaş, parasal genişlemeden sonra altının ons fiyatında çıkış beklediğini, TL bazında altının gramının sene sonunda 130 lirayı görebileceğini belirtti.

Karakaş Atlantis Kıymetli Madenler AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Karakaş,, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 50 yıllık bir geçmişe sahip olduklarını, Dubai, Amerika ve İsrail gibi dış pazarlara da ürün sattıklarını, 9 bölge müdürlüğü ve yaklaşık bin 200 bayileri bulunduğunu kaydetti.