Altın ve Para Dolu Çanta Buldu

Altın ve Para Dolu Çanta Buldu
1 Yıldır işsiz olan Bülent Soylu adlı vatandaş, Altın ve Para dolu çantayı polise teslim etti.

Karaman’da iş aramaya çıkan bir kişi yolda bulduğu ve içerisinde altın ve 2 bin liranın üzerinde para olan bayan çantasını polise teslim ederek büyük bir erdemlik gösterdi.

Edinilen bilgilere göre, evli olduğu öğrenilen 30 yaşındaki Bülent Soylu, sabah erken saatte Doğu Kışla Mahallesi’ndeki kiralık evinden çarşı merkezine iş aramaya çıktı. Cebinde dolmuş parası bile olmayan Soylu, yolda yürüdüğü sırada park halindeki bir otomobilin yanında bayan çantası gördü. Çantayı yerden alarak içine bakan Soylu,  çantanın içinde 2 bin liranın üzerinde para ile altınlar bulunduğunu gördü. Çanda ile birlikte şehir merkezine gelen Bülent Soylu, ilk gördüğü polis ekibinin yanına yaklaşarak çantayı verdi.  Polis, Soylu’ya bu davranışından dolayı teşekkür ederken, çantanın sahibini bula bilmek için çalışma başlattı.

VİCDANEN ÇOK MUTLUYUM

Daha önce kaynak ustası olarak çalıştığını ve 1 yıldır işsiz olduğu söyleyen Bülent Soylu, “Evden çıktım çarşı merkezine doğru yürürken yolda çanta buldum. İnsani görevimi yaptım getirdim polislere teslim ettim. İçinde paralar ve altın olduğunu görünce polise teslim ettim. Ben iş aramaya çıkmıştım. İşsizim. Allah’ın izniyle de bir iş bulabilirsem çalışacağım. Ben bu parayı buldum ama belki de bu kişinin ihtiyacı vardı. Belki hastası vardı. Belki ihtiyacı var, belki de yok. Belki de yeni emekli maaşını çekti. Bende herkese duyuruyorum. Hiç kimse paramızı düşürdüğü anda cebine koymasın. Bu dünyada yersen öteki taraftar çıkar. Vicdanen çok mutluyum.”dedi.