ALANYA; ESAS BOMBA BAYRAMDAN SONRA

ALANYA; ESAS BOMBA BAYRAMDAN SONRA
Belediye Başkanı A olarak tanımlanan kişinin AKPli Karaman Belediyesi Başkanı Kamil Uğurlu olduğu ortaya çıktı.
Kamil Uğurlu tarafından“personel giderinin bütçe gelirine oranının yüzde 30’u aştığı” gerekçesiyle görevden alınan AKP’li iki belediye meclis üyesi Mustafa Alanya ve Haca Mehmet Öztaş’ın bir kısmı Başbakanlık raporuna yansıyan usulsüzlükleri soru önergeleriyle tartışmaya açtıkları ortaya çıktı.

Cumhuriyetin haberini değerlendiren Belediye Meclis Üyesi Mustafa Alanya,“Raporda yer alan hususların hepsi doğru ancak, oraya yansımayan konular da var” derken, Uğurlu ile ilgili 16 farklı konu bulunduğunu söyledi. Alanya,“Bunların hepsini belgeleriyle tek tek açıklayacağım, bayramdan sonra hepsini anlatacağım” dedi. Uğurlu’nun kendilerini haksız yere görevden aldığını savunan Alanya, “Gerekçe olarak ‘Ben geldiğimde personel giderinin bütçeye oranı yüzde 25’ti, bunları aldıktan sonra 32’ye çıktı, o yüzden görevden aldım’ dedi ancak, biz bunu belgeledik, biz varken 28.43 olan oran, bizden sonra 27.73’e düştü” dedi.

‘Ayıklayalım ki partimiz itibar kazansın’

Belediye Başkanı Uğurlu ile ilgili konulardan AKP Karaman teşkilatının da haberdar olduğunu hatta Genel Merkez’e ulaştığını bile tahmin ettiklerini belirten Alanya,“Bunlar bizim partimize de, Karaman’a da zarar vermez. Bunları ayıklamamız lazım ki partimiz itibar kazansın. Ne gerekiyorsa yapacağız ama ben ahdettim, onun koluna bilezik taktırmadan göndermeyeceğim”dedi. Bir diğer AKP’li Meclis Üyesi Hacı Mehmet Öztaş’ın da rapora yansıyan usulsüzlükleri Belediye Meclisi’nde soru önergesiyle gündeme getirdiği öğrenildi.


Başkan telefonlara çıkmadı

Bunun üzerine telefonla ulaşmaya çalıştığımız Belediye Başkanı Uğurlu, telefona yanıt vermedi. Uğurlu’nun sekreteryası, başkanın “toplantıda” olduğunu söylemekle yetindi.