AK PARTİLİ KADINLARDAN YAŞLILARA ZİYARET

AK PARTİLİ KADINLARDAN YAŞLILARA ZİYARET
AK Parti kadın kolları yaşlılar haftası sebebiyle Yaşlılara ziyaret düzenledi.
Düzenlenen ziyarette yapılan açıklamada şunlara yer verildi; "Ülkemizde her yıl 18–24 Mart tarihleri arası "YAŞLILARA SAYGI HAFTASI" olarak kutlanmaktadır.
AK Parti Kadın Kolları Başkanı Emine ŞİMŞEK ve beraberindeki ekibi bu vesile ile sadece Huzur evleri ziyaret edilmesin evde bakıma muhtaç yaşlılarımızın da kapıları çalınsın, hatırları sorulsun, gönülleri alınsın mesajını vererek yola çıktılar.
 
İlk durakları Gülhan Nine sonra Fatma, sonra da Ali Rıza Amcaya geçildi oradan…
Yüzlerine yaşanan yılların çizgisi yansımış teyzelerin her biri ayrı memnun kaldı bu ziyaretten.
Hepsi de devletin evde bakım hizmetinden yararlanıyor bir yandan da dualar ediyorlar.
Kapısı çalınanlardan bir tanesi de Cennet Nineydi. Tek başına yaşıyor, ne aş istiyor ne iş ne de para… Tek istediği arada da olsa kapısı çalınsın hali hatırı sorulsun yaşadığı bilinsin…
Kadın Kolları Başkanı Emine ŞİMŞEK Ziyarette yaptığı konuşmasında’’İlimiz merkezinde yaşayan sosyal ve ekonomik yönden yoksulluk içinde bulunan yardıma ve bakıma muhtaç, kimsesi olmayan, ancak huzurevi hizmeti istemeyen yaşlıların, kendi bulundukları sosyal çevreden ayrılmadan, evde bakım hizmetine ihtiyaçları vardır. Bu bakım hizmetleri desteklenerek sorunların azaltılabileceğinin mümkün olduğu düşünülmektedir. Türkiye`de de yaşlı nüfusun genel nüfus içerisindeki oranının büyük bir hızla artmaktadır, aynı zamanda hayatın pek çok alanında yeni hizmet modelleri, yeni ilişki biçimleri, yeni imkânlarla birlikte yeni sorunlar da getiren bir süreçtir. Bu yüzden yaşlılara yönelik hizmetleri süratle iyileştirmek ve alternatif hizmet modelleri geliştirmek büyük önem taşımaktadır.
 
Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğümüz, insanımızın değer yargıları arasında var olan yaşlıya sevgi, dayanışma ve saygı yaklaşımını, değişen toplum yapısı içinde ve bilimin ışığında profesyonelce hizmet alanlarına taşıyarak yaşlı vatandaşlarımıza verilecek hizmetlerin kalitesini ve çeşitliliğini artırmaya yönelik çalışmaları sürdürmektedir. Devletimizin sağladığı imkânlar ve sunduğu hizmetlerin her geçen gün daha mükemmel hale getirilmesini sağlamak öncelikli hedefi.

Ancak devletimizin çalışmaları yaşlılarımızın sorunlarının çözümü ve toplumda hak ettikleri yeri almaları konusunda tek başına yeterli değildir. Toplumda bu bilincin yerleşmesi, bugüne kadar olduğu gibi gönüllü kuruluşlarımızın ve yurttaşlarımızın katkıları ile yaşlılarımıza daha iyi yaşama koşullarını sağlayabiliriz. Yaşlılarımıza ve onların sorunlarına sahip çıkmak insanlık ve yurttaşlık görevimizdir.

"Bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak devletimizin öncelikli görevleri arasındadır."
Unutmayın ki bir gün herkes yaşlanacaktır.
Onlar bizden ne para istiyor ne aş, istedikleri sadece gönülleri alınsın hatırları sorulsun’’dedi
Dolu dolu geçen bir yaşlılar haftası gözlerinin ferini gönüllere yansıtan Ali Rıza Amcanın evinde son buldu…