AK Parti Aday Tanıtım Programı Düzenledi

AK Parti Aday Tanıtım Programı Düzenledi
Ak parti Karaman il teşkilatı Belediye Başkan adayı Mahmut Sami Şahin'le aday tanıtım programı düzenledi.

Yapılan aday tanıtım programında konuşan AK Parti Karaman il başkanı Mehmet Er; " Yerel seçimler yeni zaferlerin başlangıcı olacak. AK Parti kadrolarının büyük bir şekilde çıkması için canla başla çalışacağız." dedi.

Aday tanıtım programında konuşan Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan; " Bu bir bayrak yarışı, İnanıyorum ki Mahmut Sami Şahin kardeşimiz benden daha iyi çalışmalar yapacaktır. Şimdi birileri farklı iddialar ortaya atıyorlar şunu açık bir şekilde söylüyorum. Kırılmaca darılmaca yok, dün ak dava için nasıl çalıştıysak bugünde aynı şekilde çalışacağız. Dün Karaman Belediye Başkanı adayı olduğumda herşey iyiydi de bugün seçilmedik diye kötü mü oldu? Böyle birşey olamaz. Genel Merkezimiz ve Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan bu seçimde bu şekilde bir değerlendirme yaptıysa bizde ittat edip son gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

AK Parti Karaman Belediye Başkan adayı Mahmut Sami Şahin Partililere seslendi.

Mahmut Sami Şahin yaptığı açıklamasında; "Çok değerli Karamanlı hemşehrilerim; 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde, Cumhurbaşkanımızın takdirleri ile Karaman Belediye Başkan Adaylığı görevi tarafıma tevdi edilmiştir. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bize güvenen, katkı sağlayan herkese şükranlarımı sunuyorum. Bu görevi hep birlikte, sizlerin destekleriyle layıkıyla yerine getirmeyi Rabbimden nasip etmesini diliyorum. Dua ve desteklerinizi bekliyorum.

 
Şehir-insan ilişkisi ve belediyecilik konusundaki düşüncelerimi özetle paylaşmak istiyorum: İnsan şehrin, şehir de insanın aynasıdır. Hacı Bayram Veli Hazretleri’nin de ifade ettiği gibi, insan, şehri inşa ederken, aslında taşın toprağın arasında kendisini inşa eder. Gönülde her ne var ise şehir olarak görünür. Gönlü taş olanın şehri taş, gönlü aşk ile dolu olanın şehri gülistan olur. Ecdadımız tarih boyunca, ruhu olan şehirler inşa etmiş; bu şehirlerden de dünyaya istikamet çizen medeniyetini beslemiştir.
 
Belediyecilik, millete hizmetin ilk kapısıdır. Karaman’a hizmet için çıktığımız bu yolda medeniyetler inşa etmiş bir milletin varisleri olarak tarihi misyonuna uygun medeni bir şehir inşa etmek misyonumuz olacaktır. Şehir sadece insan topluluklarının yaşadığı bir mekân değil, insan dostu mekân demektir.
 
Sosyal ve iktisadi durumuna bakmadan, herkesi kuşatan, kucaklayan mekânlar oluşturacağız. Şehir sadece insanın inşa ettiği değil, insanı da inşa eden canlı bir mekândır. Şehir insanı şekillendirir, geçmişini olduğu kadar bugününü ve yarınını da belirler. Çocuklarımızın hayallerini, düşüncelerini, ruhlarını yeşertir. “Biz” ve “bir” olma muhayyilesini inşa eder.
 
Ak Parti’nin belediyecilik birikimi hiçbir siyasi partide yoktur. Belediyecilik konusunda öncüyüz ve öncü olmaya devam edeceğiz. Sorunlara çözüm üretme, hızlı neticeler alma, projeler üretme, şehirlerimiz için vizyon oluşturma konusunda hiç kimse, hiçbir siyasi parti, Ak Parti ile aynı kulvarda yarışamaz.
 
Bugüne kadar bizden önceki belediye başkanlarımız her ne yaptılar ise insan için yaptılar... Biz göreve geldiğimizde her ne yapacaksak, insan için yapacağız. Bizim daha en baştan söylediğimiz şudur: “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.” Göreve geldiğimizde şehirlerimizin ve insanlarımızın sorunlarını çözmeye kararlı şekilde devam edeceğiz, büyük projelerimiz olacak mevcut devam eden projeleri hızla tamamlayacağız, yeni projelere başlayacağız. Bunun yanında, katılımcı, vizyoner, girişimci belediyecilik anlayışını daha da güçlü hale getireceğiz.
 
Şehrin sakinlerine daha fazla ilgi duyan, onlarla yakın diyalog içinde iç içe olan, dokunan, etkileyen çalışmalara ağırlık vereceğiz.
 
Bizim Ak Partili bir belediye olarak hedefimiz; Karamanımızın demokratik, güçlü, müreffeh ve saygın Türkiye’ye lâyık bir şehir olmasını sağlamaktır.
 
Bizim hedefimiz şehirler inşa ederek gönüller inşa etmektir. İnsanımıza özgüven vermek, insanımızı tarihiyle ve medeniyetiyle buluşturmaktır. Bizim hedefimiz öncelikle insan dostu şehir anlayışımızı hâkim kılmaktır. “Kimlikli ve kişilikli şehir” oluşturarak medeniyetimizin şehir tasavvurunu ihya etmektir. Bunu yaparken en modern, en ileri tekniklerden, yöntemlerden de yararlanacağız.
 
Bizim hedefimiz yaşanabilir şehir kadar güzel şehir de meydana getirmek olacaktır. Karaman öyle olmalı ki şairler ilham alsın. Öyle olmalı ki şarkılara konu olsun. Ressamlara ilham kaynağı, mimarlara, mühendislere, şehir plancılarına örnek olsun. Şehrimizin dili, felsefesi, kültürü olsun. Güzel şehirler sadece güzel binalar, meydanlar, sokaklar ve caddeler ile vücut bulmaz. Şehirler çevresiyle, parklarıyla, ağaçlarıyla, temiz havası ve suyuyla da güzel olmalıdır. Önümüzdeki dönemde medeniyetimizin estetik anlayışının binalardan kaldırımlara, parklardan kent ormanlarına kadar daha yoğun bir biçimde hakim olmasını hedefliyoruz. Ak Belediyecilik anlayışıyla insanı, şehir ve tabiat arasında bir seçim yapmak zorunda olan değil, şehri ve tabiatı iç içe yaşayan bir varlık olarak daha da yücelteceğiz.
 
Ak Belediyecilik anlayışıyla şehir güvenliğine, temizliğine, estetiğine, yeşile, parklara daha fazla yoğunlaşacak, çocuklar, gençler, yaşlılar, engelliler için çok daha fazla yatırım yapacağız.
Önümüzdeki dönemde şehirlerin alt ve üst yapıları kadar, insan boyutuna daha çok ağırlık verecek, daha çok çalışacak, şehrin ruha, ruhun da şehre yansıyacağı projeleri hayata geçireceğiz. Şehri, o şehrin bütün sakinleri inşa eder. Dolayısıyla şehir, demokrasinin de nüvesini teşkil eden temel birimdir. Şehir yönetimi bu nedenle ülke yönetiminin de örneğidir.
 
Yunus Emre’nin ; “Ben gelmedim kavga için, benim işim sevgi için. Dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim.” İfadesindeki manaya uygun olarak gönül belediyeciliği yapacağız. Tevazu, samimiyet ve gayret ile Karaman’a hizmet ederek gönüllerde yer almaya çalışacağız. Geçmişi irdeleyip onunla meşgul olup geleceğin zamanından çalmayacağız.
 
Katılımcı, sorumlu, demokratik belediyecilik anlayışı yerelde ana yaklaşımımız olacaktır.
 
Biz, sadece bugünün şehirlerine, bugünün insanına, bugünün dünyasına karşı sorumlu değiliz. Yarını inşa etmenin, yarını imar etmenin sorumluluğunu taşıyoruz.
 
Hedefimiz; çocuklarımıza, torunlarımıza gurur duyacakları bir medeniyeti, şehirleri ve ülkeyi miras bırakmaktır. Dolayısıyla bizim şehir tasavvurumuz, aynı zamanda medeniyet tasavvurumuzdur. Şehir mirasımız, aynı zamanda medeniyet birikimimizdir.
 
Önümüzdeki dönemde Karamanı kendi tarihi, sosyal, ekonomik, kültürel değerleriyle marka şehir haline getirmeyi hedefliyoruz. Karamanın yerel değerlerinin küresel ölçeğe taşınması, küresel standartların da yerel ölçeğe yansıması temel hedeflerimizdendir. Şehrimiz ekonomisiyle, kültürüyle, tarihi mirasıyla, el sanatlarıyla, tarımıyla, turizmiyle ülkeyle entegre olacak ve ismini duyuracaktır. Öte yandan küresel düzeydeki en ileri teknikler, teknolojiler, gelişmeler, ticari ve ekonomik bağlantılar da şehirlerimizin markalaşmasına katkı sağlayacaktır. Kısacası, dünya devleti olan Türkiye’nin dünyadaki yeri ve izi olan bir şehri de Karaman olacaktır.
 
Ak Parti belediyeciliğinin bir özelliği olarak yeni dönemde hedefimiz, Karamanın insan dostu, çevre dostu, estetik, katılımcı ve müreffeh bir marka şehir olmasını sağlamak olacaktır.
 
Karaman'ımıza bugüne kadar yapılan hizmetler için teşekkür ediyor, başta değerli başkanlarımız olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Biz de her zaman onların tecrübelerinden faydalanarak onlardan devralacağımız hizmet bayrağını daha da ilerilere taşımak için gayretle çalışacağız. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da “Katılımcı belediyecilik, Kültürel belediyecilik, Sosyal belediyecilik, Çevre dostu belediyecilik ve Hizmet belediyeciliği” alanlarında 2023 hedeflerimize ulaşmak için çalışacağız. Daha önce de ifade ettiğim gibi; Allah'ın sonsuz merhamet ve şefkatinin yeryüzünde tecelli ettiği, huzur ve barış dolu bir hayatın yaşandığı şehirler inşa etme yolunda muvaffak olmayı temenni eder, saygılar sunarım." dedi.