Aile Bakanlığı’ndan Yaşlı, Engelli ve Hastalara Gıda Yardımı Müjdesi! Her Gün Verilecek!

Aile Bakanlığı’ndan Yaşlı, Engelli ve Hastalara Gıda Yardımı Müjdesi! Her Gün Verilecek!
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı; yaşlı, engelli ve hasta vatandaşlara günlük yemek yardımı yapacağını açıkladı. Peki, başvurular nereden yapılacak? İşte detaylar…

Toplumun her kesimindeki dezavantajlı bireylere sosyal yardım ödemeleri yaparak bu kişilerin ekonomik ve sosyal refahını artırmayı amaçlayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahiplerine sosyal yardım ödemesi yaptığı kadar gıda yardımı da yapıyor.

Bakanlık, bu kapsamda yaşlı, engelli ve herhangi bir hastalığı bulunan vatandaşlara aşevlerinden günlük yemek yardımı gerçekleştiriyor.

thumbs-b-c-66c477064e0acae5788b2c8fe28d2770.webp

BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK?

3294 sayılı Kanun çerçevesinde ihtiyaç sahibi olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) mütevelli heyeti kararıyla belirlenen yaşlı, engelli, hasta olan ve evinde yemek yapabilecek halde olmadığı (gerekli yemek yapma araçlarına sahip olmayan kişiler, evsizler vb.) belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlara SYDV tarafından aşevi hizmeti veriliyor.

Bunun için 18 yaşından büyük bir aile üyesinin aşevi hizmetinin bulunduğu il ve ilçelerdeki SYDV’ye giderek başvuru yapması yeterli oluyor. Aynı zamanda, başvuru için sadece kimlik kartı talep ediliyor.

Başvuru yapan kişilerin SYDV mütevelli heyeti tarafından hak sahibi olarak belirlenmesi durumunda bu kişilere günlük sıcak yemek hizmeti veriliyor.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ