Aile Bakanlığı ve PTT’den Bayram Müjdesi 2024! 1.300 TL Kurban Bayramı Yardımı Yatacak!

Aile Bakanlığı ve PTT’den Bayram Müjdesi 2024! 1.300 TL Kurban Bayramı Yardımı Yatacak!
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirlilere sosyal yardım ödemesi yapmaya devam ediyor. Bakanlık, bu kapsamda bayram yardımı niteliğinde 1.300 TL ödeme yapacak. Peki, kimler bu ödemeden yararlanacak? İşte detaylar…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi vatandaşlara sosyal yardım ödemesi yaparak bu kişileri ekonomik olarak kalkındırmayı hedefliyor. Öncelikli olarak sosyal ve ekonomik bakımdan dezavantajlı bireylere yardım yapan bakanlık, çocuklu ailelere de maddi yardım sağlıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, doğum yardımı adı altında çocuk sahibi ailelere sosyal yardım ödemesi sağlıyor. Bu ödemeleri almaya hak kazanan vatandaşlar, bakanlığın da desteğiyle beraber ekonomik olarak rahatlıyor.

thumbs-b-c-07db31348d1b87fadf5ea2fca26707a4.jpg

BAKANLIKTAN 1.300 TL YARDIM

Kurban Bayramı’nın da yaklaşmasıyla beraber hak sahiplerine yapılacak ödemelerin bayramdan önce yapılması bekleniyor. Bu kapsamda, hak sahiplerine bayram yardımı niteliğinde ödeme yapılmış olacak.

Bakanlığın yapacağı ödeme tutarı çocuk başına göre belirlenecek. Buna göre, ödeme tutarları şu şekilde:

Birinci çocuk için 300 lira

İkinci çocuk için 400 lira

Üçüncü ve sonraki çocuklar için 600 lira

Dördüncü ve üzeri çocuklar için de her doğum başına 600 liralık ödeme yapılacak. Bu sayede, üç çocuklu bir aileye toplam 1.300 TL sosyal yardım ödemesi yapılmış olacak. Ödemeler, hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacağı gibi en yakın PTT şubesinden de alınabilecek.