Aile Bakanlığı KPSS Şartsız Personel Alımı 2024! Başvuru Şartları Belli Oldu!

Aile Bakanlığı KPSS Şartsız Personel Alımı 2024! Başvuru Şartları Belli Oldu!
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bünyesindeki açığı gidermek amacıyla yeni personel alımları yapmaya devam ediyor. Peki, yeni alım var mı, başvuru şartları neler? İşte detaylar…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bünyesinde istihdam etmek üzere yeni personel alımlarını sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde 8 bin personel alımı için ilan yayımlayan bakanlığın yeni personel alımı yapıp yapmayacağı merak ediliyor.

Bakanlık, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) il, ilçe ve taşra teşkilatlarına personel alımlarına devam ederken, bu alımlarda KPSS şartının olmadığı kadrolar da dikkat çekiyor. Bazı kadrolar için KPSS şartı aranırken, bazıları için ise aranmıyor.

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI YAPACAK MI?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, henüz yeni bir personel alımı için resmi açıklama yapmadı. Ancak bakanlığın personel alımının kesinleşmesi durumunda haberimizde yer vereceğiz.

img-0453.jpeg

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Bakanlık, bünyesindeki açığı kapatmak amacıyla yaptığı personel alımı kapsamında genel ve özel başvuru şartları talep ediyor. Buna göre, genel başvuru şartları tüm adaylar için geçerli olurken, özel başvuru şartları ise alım yapılacak kadrolara göre değişiyor. İşte genel başvuru şartları…

a) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak,

b) Son müracaat tarihi itibariyle başvuru yapılan pozisyon için istenilen bölümden mezun olmak, (başvurduğu sözleşmeli personel pozisyonu için belirlenen öğrenim düzeyinin üstü bir öğrenim düzeyinde mezun durumda olup, bu öğrenim düzeyinde KPSS puanı bulunan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.)

c) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,

ç) 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine eklenen; “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde fesih tarihinden,sözleşmeyi yenilememeleri hâlinde sözleşmenin bitiminden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” şartını sağlıyor olmak.