Aile Bakanlığı 9077 TL Ödeyecek! Sosyal Yardıma Temmuz Zammı

Aile Bakanlığı 9077 TL Ödeyecek! Sosyal Yardıma Temmuz Zammı
Sosyal yardım ödemelerinin temmuz ayında zamlanması ile birlikte güncel tutarlar merak ediliyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın gelecek hafta temmuz ayı destek ödemelerine başlaması bekleniyor. Bu durumda, 10-20 Temmuz tarihleri arasında evde bakım maaşının, aile destek paketi ödemelerinin, sosyal ve ekonomik destek ödemesinin, toplumun farklı kesimlerine sağlanan sosyal yardımların hesaplara yatacağı düşünülürken, destek ödemelerinin ne zaman verileceğinin yanı sıra güncel tutarları da merak edilen konular arasında yer alıyor. Bu çerçevede, memur maaş zammının netlik kazanmasının ardından sosyal yardım ödemelerindeki artışlara ilişkin hesaplamalar gerçekleştiriliyor ve tablolar oluşturuluyor.

Aile Bakanlığı Destek Ödemesi Zammı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ocak ayında olduğu gibi temmuz ayında da sosyal yardım ödemelerine memur maaş katsayısına göre zam yapacak. Bu çerçevede, haziran ayı enflasyonun yüzde 1,64 olarak gerçekleştiğini Türkiye İstatistik Kurumu iki gün önce duyurdu. TÜİK'in enflasyon rakamlarını açıklaması ile birlikte altı aylık enflasyon verisine göre memur maaş zammı belirlendi. Memur maaşları yüzde 19,31 oranında yükselirken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın destek ödemeleri de yüzde 19,31 oranında artacak. Bu çerçevede, 7608 TL olan evde bakım maaşı 9077 TL seviyesine yükselmesi bekleniyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da ilerleyen süreçlerde zamlı evde bakım maaşının, farklı destek ödemelerinin tutarlarına ilişkin resmi internet sitesinden ve sosyal medya hesapları üzerinden bilgilendirmede bulunacak.

2024/06/14/aile-bakanligi-destekleri-2024.jpg

Aile Bakanlığı 2024 Temmuz Ödemeleri

Temmuz ayında gerçekleşen artış neticesinde evde bakım maaşının 9077 TL seviyesine yükselmesi beklenirken, söz konusu desteğin yanı sıra, temmuz ayı ödemelerinin ne zaman yapılacağı ve zamlı ödemelerin hangi tarihte sağlanacağı merak ediliyor. Evde bakım maaşı ödemeleri genellikle ay ortasında sağlanıyor. Bu durumda, 15 Temmuz civarında 7608 TL tutarındaki evde bakım maaşının iletilmesi bekleniyor. Ülke genelindeki hak sahibi yüz binlerce vatandaşa zamlı evde bakım maaşının ise ağustos ayından itibaren sağlanması bekleniyor. Ödemeler ile ilgili yeni gelişmeler yaşanması halinde de bakanlık açıklamalar yapacak.