Aile Bakanlığı 180 Milyon TL Ödedi! Çifte Bayram Sevinci Yaşandı

Aile Bakanlığı 180 Milyon TL Ödedi! Çifte Bayram Sevinci Yaşandı
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın Kurban Bayramı öncesinde hak sahibi vatandaşlara ilettiği desteklere dair bayramda araştırmalar yapılıyor.

Ramazan Bayramı öncesinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı nisan ayında destek ödemelerini erken tarihlerde ülke genelindeki hak sahibi vatandaşların hesapların aktarmıştı. Haziran ayında Kurban Bayramı öncesinde ödemelerin yapılıp yapılmayacağı merak edilen konular arasında yer alırken, dün itibariyle başlayan Kurban Bayramı öncesinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı toplumun farklı kesimlerine sağlanan destek ödemelerinin detaylarına ilişkin resmi internet sitesinden ve sosyal medya hesapları üzerinden yayınladığı duyurular ile kamuoyunu bilgilendirdi.

Faizsiz Evlilik Kredisi Ödemesi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ilk aşamada depremden en çok etkilenen illerde bulunan çiftler için faizsiz evlilik kredisi başvurularını almaya başlamıştı. Söz konusu faizsiz evlilik kredisi için ilk etap ödemeleri geçtimiz süreçlerde sağlanırken, Kurban Bayramı öncesinde ikinci etap ödemeleri erkene çekildi. 48 ay vadeli, 2 yıl geri ödemesiz, 150.000 TL tutarındaki faizsiz evlilik kredisinin sağlanmasının ardından açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş:

“Cumhurbaşkanımızın vizyonuyla hayata geçirdiğimiz projenin pilot uygulamasını deprem bölgesi olan Adıyaman, Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçeleri, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’da gerçekleştiriyoruz. Desteğimizde ilk ödemeyi eğitim programlarına katılıp resmi nikâhı 15-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen çiftlerimizin hesaplarına yatırmıştık. İkinci etap ödemelerini Kurban Bayramı dolayısıyla öne çekerek, bugün itibarıyla hesaplara yatırıyoruz. Mayıs ayı içerisinde resmi nikâhlarını gerçekleştiren 1.203 çiftimize toplam 180 milyon 450 bin TL ödeme yapacağız” dedi.

2024/06/14/egitim-destekleri.jpg

Faizsiz Evlilik Kredisi Başvuruları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kurban Bayramı öncesinde faizsiz evlilik kredisini çiftlere iletirken, söz konusu krediden yararlanmak isteyenler de başvuru şartlarını merak ediyorlar. Proje başvuruları 15 Şubat itibariyle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden başlarken, detaylara erişmek ve ayrıntılı bilgi edinmek isteyen kişiler de bakanlığın resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarını ziyaret edebilirler.