Aile Bakanı Göktaş’tan 150 Bin TL Faizsiz Kredi Müjdesi! 21 Mayıs’ta Hesaplara Yatacak!

Aile Bakanı Göktaş’tan 150 Bin TL Faizsiz Kredi Müjdesi! 21 Mayıs’ta Hesaplara Yatacak!
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, kamuoyunda evlilik kredisi olarak da bilinen 2 yıl ertelemeli faizsiz 150 bin TL kredinin 21 Mayıs’ta hesaplara yatmaya başlayacağını açıkladı. İşte detaylar…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, evlilik kredisi başvuru yapanlara müjdeli bir haber geldi. Göktaş, "Eğitim programlarına katılıp, resmi nikahı 15-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen çiftlerin kredi ödemelerine 21 Mayıs itibarıyla başlıyoruz." dedi.

15100208-728xauto.jpg

8 BİN 563 ÇİFT BAŞVURU YAPTI

Deprem bölgesinde pilot uygulaması başlayan ve kamuoyunda evlilik kredisi olarak bilinen Aile ve Gençlik Fonu müracaatları ile projenin uygulanmasındaki son duruma ilişkin soru üzerine Bakan Göktaş, şu ifadeleri kullandı:

"Bu proje Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu vizyonun, gençliğe de verdiği önemin en somut örneklerinden biri. Proje ile evlenecek gençlere yönelik 48 ay vadeli, 2 yıl geri ödemesiz, 150 bin lira tutarında faizsiz kredi desteğimiz çok büyük bir ilgi gördü ve görmeye devam ediyor. Biz projenin pilot uygulamasını deprem bölgesi olan Adıyaman, Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçeleri, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'da gerçekleştirdik. En çok başvuruyu da Hatay'dan aldık. Bugün itibarıyla fona başvuran 8 bin 563 çiftimiz var. Bugüne kadar şartları sağlayan 2 bin 13 gencimize evlilik öncesi eğitim ve danışmanlık hizmetlerimizi verdik. İnceleme süreci diğer başvurular için de devam ediyor. Fondan yararlanacak gençlerimize de aslında bir müjdeyi de vermek istiyorum: Eğitim programlarına katılıp, resmi nikahı 15-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen çiftlerin kredi ödemelerine 21 Mayıs itibarıyla başlıyoruz. Hayırlı olmasını diliyorum."