Adalet Bakanı: YKS İddialarıyla İlgili Soruşturma Başlatıldı

Adalet Bakanı: YKS İddialarıyla İlgili Soruşturma Başlatıldı
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, YKS ile ilgili yanlış iddialara karşı soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, Türkiye gündemini sarsan iddiaya ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kendiliğinden bir soruşturma başlattığını belirtti.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, X hesabından yaptığı açıklamada, “Yükseköğretim Kurumları Sınavı Temel Yeterlilik Testi ve Alan Yeterlilik Testi sorularının sızdırıldığına ilişkin bazı basın yayın organları ve sosyal medya mecralarında yer alan gerçeğe aykırı iddialar ve paylaşımlar hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘Halkı Yanıltıcı Bilgiyi Alenen Yayma’ suçundan resen soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma titizlikle sürdürülmektedir” şeklinde konuştu.

Bakan Tunç, "Hedeflerine ulaşmak için yoğun bir çalışma dönemi geçiren adayların ve onlara sonsuz destek veren ailelerinin huzuru ile kurumlarımızın saygınlığını bozmaya yönelik yapılan gerçek dışı sosyal medya paylaşımları asla kabul edilemez. Hayallerindeki mesleğe kavuşmak için sınavda ter döken tüm adaylarımızın başarılı bir sınav geçirmiş olmalarını diliyor, istedikleri üniversitede eğitim hayatlarını sürdürmelerini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.