Karamanın Yerel haber sitesi

Serbest Bölge İle Karamanın Üretim Ve İhracat Gücü Artacak

AK Parti Karaman Milletvekilleri Recep Konuk ve Recep Şeker, Karaman Serbest Bölgesinin Karaman ile küresel pazarlar arasındaki yolu kısaltmak için kurulduğunu belirtti.

Serbest Bölge İle Karamanın Üretim Ve İhracat Gücü Artacak
  • 19 Aralık 2017, Salı 18:30

Karaman Milletvekilleri Konuk ve Şeker, konuyla ilgili yaptıkları açıklamada şunları kaydetti: “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi Karaman Anadolu’nun ortasına sıkışıp kalacak bir şehir değildir. Karaman, o mütevazı kabuğunun içinde büyük bir iddia barındıran, tarihteki ağırlığına yakışır güç ve ihtişam inşa etmeye başlamış, o mütevazı kabuğu kendisine dar gelen sanayi, tarım, turizm ve ticaret şehridir. Karaman, Türkiye’nin gıda sektöründeki en önemli sanayi yapılanmasına sahip illerinden biridir. Ama bundan da önemlisi 142 ülkeye ihracat gerçekleştiren Karaman, küresel bir ticaret ağına sahiptir. Karaman’ın 30-40 yılda kurduğu küresel ticaret ağı gıpta edilecek düzeydedir. Yapmamız gereken sadece bu katarın daha hızlı hareket etmesini sağlayacak yeni lokomotifleri bu katarın önüne eklemek, ekleyebilmektir. Bunun için de gerekli adımlar atılarak sonuçları alınmaya başlanmıştır. Hafta sonu Karaman’da bulunan Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da toplu açılış törenindeki konuşmasında önemini vurguladığı Serbest Bölge bu adımlardan sadece biridir. Yine Cumhurbaşkanımızın Karaman’la birlikte bölgemize ve ülkemize çok büyük fayda sağlayacağına inandığını vurguladığı Karaman Serbest Bölge, Karaman’ın Anadolu’nun ortasında sıkışıp kalmaktan kurtulması ve bu hedefine daha hızlı ulaşmasını sağlamak adına önem arz etmektedir. Ulaşım ağı yani iç ve dış pazarlarla ticaret köprüsü hem kara hem hava hem demiryolu yatırımlarıyla güçlendirilerek çeşitlendirilen Karaman, Serbest Bölge ile dünya pazarlarında daha güçlü şekilde yerini alacaktır.”

“Ekonomi hala bu bedene dar geliyor”

Dünyada milletlerin yaptığı yarışta gücün üç tane parametresi olduğunu ifade eden AK Parti Karaman Milletvekilleri Recep Konuk ve Recep Şeker; “Birincisi, siyasi olarak güçlü olacaksınız. İkincisi, askeri olarak güçlü olacaksınız. Üçüncüsü ise, ekonomik olarak güçlü olacaksınız. Allah’a şükür siyasetimiz tarihimizde olmadığı kadar güçlü. Askeri gücümüz dünyanın sayılı askeri güçlerinden biri. Dünyadaki güç yarışında, devletler arasındaki bilek güreşinde bunlar, yani siyasi ve askeri güç eldeki avantajlarımızdır. Dünyadaki bilek güreşinde daha çok bileği bükebilmek için 15 yılda ekonomik gücümüzü 4’e katlamamıza rağmen bizim, ülkemizin büyük hedeflerine ulaşabilmesi için geldiğimiz yer bize yetmiyor. Ekonomi hala bu bedene dar geliyor. Onun için çok çalışacağız, çok üreteceğiz. Bu bizim milletimize tarihimize özellikle de geleceğe karşı borcumuzdur. Bu borcu ifa etmek için hepimizin üstüne düşen sorumluluklar var. Devletin, siyasetçinin, işadamının, işçinin, çiftçinin, esnafın herkesin üstüne düşen vazifeler var. Siyaset üstüne düşeni yapıyor, yapmaya da devam edecek. Karaman’ın dört bir yanı bölünmüş yollarla bunun için donatıldı. Karaman Mersin Limanı’na kadar bunun için bağlandı. Karaman’da yapılan barajlar, göletler bunun için yapıldı. Lojistik Merkezi, Havaalanı, Serbest Bölge Karaman bu malzemelerden ekmek çıkartsın, ekmek üretsin, daha güçlü bir ekonomi için katkı versin diye projelendirildi” dedi.


HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

yukarı çık