Web Tasarım kuş kovucu Kuşkonmaz Bariyer Tekirdağ oto kurtarıcı kuş kovucu Güvercin Kovucu iş elbiseleri kuş kovucu dalyan apart otel 
Anı Makarna

Karamanın Yerel haber sitesi

   

Oltan Köleoğlu Enerji Karamanda

Temiz, Sürdürülebilir ve Yenilenebilir Enerji de Türkiye’ye yol haritası çiziyor

Oltan Köleoğlu Enerji Karamanda
  • 31 Mart 2022, Perşembe 19:09

Biyokütle Enerji’de ülkemizin bir numarası olan Oltan Köleoğlu Enerji’nin (OKE) Yatırım Koordinatörü Anıl Badem, Karaman’ın Sudurağı beldesi yakınlarında kurularak üretime geçen başlayan BES’in çevreci ve temiz enerji alanında örnek bir proje olduğunu söyledi.

Anıl Badem, dünyada en önemli çevre sorunu haline gelmiş olan ve gelecek nesillerin hayatını tehdit eden iklim değişikliği ile mücadele kapsamında yenilenebilir enerji kullanımının artırılması doğrultusunda bu tür yatırımların teşvik edildiğini belirterek, “Yenilenebilir enerji türleri içerisinde biyokütle anahtar bir rol oynamaktadır.
 
Çünkü güneş panelleri güneş varken elektrik üretebilmekte, rüzgar santralleri rüzgar varken çalışabilmektedir. Hava durumundan bağımsız olarak düzenli ve sürekli çalışabilecek en önemli yenilenebilir enerji kaynaklarından birisi biyokütle enerjisidir” dedi.
 
Temiz, Sürdürülebilir ve Yenilenebilir Enerji de Türkiye yol haritası çiziyor
-Biyokütle Enerji, bitkisel atıkların doğru yöntemle kullanılması ile enerjide dışa bağımlığın azalmasında önemli etken…
 
Mart ayında 26’ıncısı gerçekleştirilen ICCC Enerji ve Çevre Fuar-Konferansında özellikle yenilenebilir enerji kaynaklarının ve de bunların içinde biyokütle enerji üzerinde ağırlıklı olarak duruldu.
 
Konferansta enerjinin biyokütle sektöründen çıkan atıkların kullanılması ile elde edildiğine ilişkin başlıklar dikkat çekerken enerjiden maksimum fayda sağlanması için bu atıkların doğru yöntemler ile kullanılmasına ilişkin düzenlemelerin üzerinde de duruldu.
 
Bitkisel atıkların yarattığı çevre kirliğinin önlenmesi, üreticinin genelde heba edilen bu atıklardan ek gelir sağlaması ve elde edilen yerli enerji ile dışa bağımlılığın azalması aşamalarında biyokütle santrallerin maksimum düzeydeki yararları konferansta ele alınan konuların başında geldi.
 
Konferansta Yeşil Hidrojen, Sanayide Enerji Maliyeti ve Karbon Azaltma, Yenilenebilir Enerjide Türkiye’nin Yol Haritası, Sanayide Enerji Maliyeti ve Karbon Azaltma gibi önemli konu başlıkları da dikkat çekti
 
Enerjide hedeflerin doğru konulması gerekliliğinin altı çizilirken savaş ve pandemi koşullarının baz yükü enerjiye olan ihtiyacı bir kez daha gösterdiği dile getirildi. Yenilenebilir dönüşümün altı çizilirken tedarik sıkıntıları, savaş koşulları ve artan arz talebinin, kısa vadede yenilenebilir enerji kapasitesinin devreye sokulması gerekliliğini ortaya çıkardığı belirtildi.
 
Yenilenebilir enerjinin biyokütle sektöründen çıkan atıkların kullanılması ile elde edildiğine ilişkin başlıklar dikkat çekerken enerjiden maksimum fayda sağlanması için bu atıkların doğru yöntemler ile kullanılmasına ilişkin düzenlemeler konuşuldu.

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


İBRAHİM ergünay İBRAHİM ergünay 09.05.2022

Çevresel bitki artıkları dedikleri yerde başta orman ürünü odun yığınları var ve Mısır sapı balyaları. Bunlar enerjiye dönüştürülürken nasıl işlemden geçiyor? Yakılarak ısı yoluyla enerji elde edilecekse hava kirliliği olmayacakmı.

yükleniyor


yukarı çık