Karamanın Yerel haber sitesi

   

Muhammed Çelik Türül'den güzel cevap

Savaş Kalaycı'yı haksız yere eleştiren bazı yazar (!) lara Muhammed Çelik Türül'den güzel bir cevap

Muhammed Çelik Türül'den güzel cevap
  • 06 Ağustos 2020, Perşembe 19:29

Muhammed Çelik Türül'ün yazdığı o yazı:

KALEMİN MÜREKKEBİ KALPTEN AKMALIDIR
 
Mutluluğa, birleşmeye, gönül kırmamaya daha çok ihtiyacımız olan bu günlerde haber sitelerini gezerken bir zatı muhteremin Belediye Başkanı hakkında yazdığı yazıyı gördüm. Sabırla ve dikkatle yazıyı sonuna kadar okudum. Okudum ve kalbim sızladı. Neden mi?
 
Hemen sizlere nedenlerini yazmaya başlayım.
 
Belediye Başkanımız Sayın Savaş KALAYCI, görevine başlayalı hemen hemen 1,5 yıl olmuşken, sanki onlarca yıldır görevinin başında ve hiçbir icraat yapmamış gibi lanse edilmeye çalışılmış. Yani yazar terazinin topuzunu kaçırmış. Yazarın bugün yayımlanan yazısına baktığımda da hatasının kısmen farkına vardığını görebildim ya da benim bakışım bu yönde oldu.
 
Eskilerin tabiri olan “yiğidi öldür ama hakkını yeme” sözü ile yazıma devam etmek istiyorum. Akıl Baliğ olmuş varlıklara akıllı insan dememiz için akıl melekelerini çalıştırması gerekmektedir. Aklı başında her insan yapacağı işlerde veya konuşacağı konularda önceden düşünmesi, hazırlık yapması gerekmektedir. Sözlerini tartmalı, gerçeğe, akla ve mantığa uygun olmalıdır. Bunu yapmıyorsa konuştukları boş laftan öteye gitmez. Yazarın da bir önceki kaleme aldığı yazısında da akıl eksikliği, tartı eksikliği, gerçeklik eksikliği, akla ve mantığa uygunsuzluğu açıkça ortaya konmuştur.
 
Yazar kendi yazısında yine kendi ifadeleri ile soruları kendi sorup cevaplarını da kendisi vermeye kalkmıştır. Bir kere başkası adına konuşmak, başkası adına düşünmek kimsenin haddi değildir. Kendisini aydın zanneden bu adamcağız, nereden aldığını bilemediğim bu hadsizliği yüzünden kınanması gerekmektedir. Herkesi kendisi gibi gördüğünden olsa gerek bu cahil cüretinin nedeni. Bir kere karşısında seçilmiş, kabul edilmiş bir şehrin başkanı var. Hiç olmazsa makamına saygı gösterip, onlar adına konuşmayacak kimse. Aslı astarı olmadan bence şöyle düşünmüştür, bence şöyle yapacaktır gibi cahillik dolu düşünme tarzı ancak ferasetsiz insanların yapacağı iştir.
 
Belediye Başkanımız adına hem sorup hem cevap vermek ne iğrenç bir dildir. Yazarı tanımam bilmem ama bunu haber sitesine yazar diye atayanlarda da kabahat çoktur. Aman ne yazarsa yazsın onun sorunu ben cukkama bakarım anlayışı ne kadar kirli bir anlayıştır. Yazı işleri sorumlusu ve imtiyaz sahibi olarak site sahipleri adamcağızın yazdıklarını hiç mi önceden okumadı acaba. Okudular da hiç mi düzeltme gayreti içine girmediler. Sadece alacağı reyting ve reklam gelirleri olarak mı görüyorlar bu milleti.
 
Vatandaşı ne versem yerler, onlar ne bilirler gibi aşağılayıcı bir kültüre sahip olmak ne bedbahtlıktır, ne rezilliktir. İşin garip olan tarafı aynı yazar bugünkü yazısında da kalkmış herkes yazı yazamaz üstüne üstlük herkes okuyucu olamaz diyerek, saplantılı iğrenç bir fikrin ürününü kusmuştur. Eğer yazar olarak sadece kendinizi, okuyucu olarak da sizin fikirlerinizi sorgusuz kabul eden cenahı görüyor iseniz size gaflette olduğunu söylemek boynumun borcudur. Bilesiniz ki bu aziz millet sizi ve sizin gibi adamcağızları, sizin gibi adamcağızların ağzından dökülen salyaları yayımlayan işletmeleri gaflet uykusundan uyandırmayı hep bilmiştir.
 
Kalemlerinden taraftarlarının hoşuna gidecek irinler akıtan, aşağılık ve pislik düşüncelere gark olmuş ve bunu zafer zanneden, şakşaklayan zavallıları, tarih bir daha anılmamak üzere kirli raflara kaldırmıştır.
En kısa sürede tevbe kapılarının hep açık olduğu Cenab-ı Allah’a tevbe edip, hakkında yalan yanlış bilgileri kaleme aldığınız insanlardan helallik isteyip, gazeteci kimliğinize dönüş yapmanız ve kaleminizden dökülen mürekkeplerin kalbinizden gelmesi dileklerimle.

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Muzaffer KEÇECİ Muzaffer KEÇECİ 06.08.2020

Kalem kullanmak herkesin harcı değildir. Muhammet Çelik kardeşim yazın için minnettarım. Başkanımıza bu denli eleştiriler etmek, cahil cahil sözler yazmak çekememezlikten başka birşey değildir ama şunu iyi bilmek gerekir meyve veren ağaç her zaman taşlanır... "Bir gün bunların hepsi kurtbaşlı sancağın gölgesinde birleşeceklerdir."

Aksu Aksu 06.08.2020

????????????????

Hırsızın hiç mi suçu yok Hırsızın hiç mi suçu yok 06.08.2020

Kantarın Topuz’u yanlış yere kaçmış, ses buradan geliyor... Demezler mi hiç mi haklı yanı yok, eleştiriye tahammül edemeyenlerden de birşey olmaz cancağızım... Adamcağız belki doğru, belki yanlış yazmış, cevap vermek sana nerden emir oldu... Yapmayın böyle komik şeyler... Muhattap bellidir, halkın desteği de arkasındadır, o senden daha iyi ve cesur cevaplar verir bence, başkanı gölgelemeyin... Yaptığınız şey ona destek olmak değil köstektir...

Sadık deniz Sadık deniz 06.08.2020

???? allah başkanımızı başımızdan ESKİK Etmesin..

Ekrem Alparslan Uysal Ekrem Alparslan Uysal 07.08.2020

Savaş Kalaycıyı ve ekibindekileri sonuna kadar destekliyorum. ????????????????

Ramazan Aydin Ramazan Aydin 09.08.2020

Savas kalayci durust ve isinin ehli.Yal yalayamayanlar galiba bu ise bozuldular

Yazar:) Yazar:) 09.08.2020

Cumhur ittifaki , dune kadar akpartiye mualif ak parti il baskani ve MHP nin umrunda olmalidir.Kalayci baskan cumhur ittifaki icin yuttu herseyi de ak parti il baskani asil zarar veren ittifaka❗ bunu karaman biliyor ak partili biri olarak savas kalayciyi destekliyorum boyle devam ettikleri surece karamanda akpartiye gonul vermisler küsmeye gitmeye devam edecek

yükleniyor

 


yukarı çık