Karamanın Yerel haber sitesi

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun Gazetecilerle bir araya geldi

Karaman'ın sevilen Valisi Tuncay Akkoyun, 10 Ocak Gazeteciler günü dolayısıyla Gazetecilerle akşam yemeğinde buluştu.

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun Gazetecilerle bir araya geldi
  • 11 Ocak 2023, Çarşamba 16:02

Her yıl 10 Ocak'ta kutlanan Gazeteciler gününde Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, Gazetecilik mesleğine emek vermiş ve hala aynı sektörde olan bütün Gazetecilerle akşam yemeğinde bir araya geldi.

Grand Otel düzenlenen programa Kurum amirleri de katıldı.

Programda konuşan Vali Tuncay Akkoyun; " 

Sizleri en kalbî duygularımla sevgiyle, saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum.
Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle aziz şehrimiz Karaman’ın siz kıymetli gazetecileri ve basın mensupları ile birlikteyiz.
Sözlerimin başında yerelde ve ülkemizin dört bir yanında fedakârca gazetecilik mesleğini icrâ eden tüm basın mensuplarımıza sevgi ve muhabbetlerimi iletiyorum.
Sizlerin şahsında tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum.
 
Kıymetli Basın Mensupları,
 
Gazetecilik, vatandaşlarımızın haber alma ve doğru bilgilendirilmesi hususunda demokrasimizin gereği olarak büyük önem taşımaktadır.
Doğru, dürüst ve hakkaniyetle yürütülen habercilik ve gazetecilik, demokrasinin ve fikir özgürlüğünün kuvvetli bir tezâhürüdür.
Siz kıymetli gazetecilerimiz, vatandaşlarımızın doğru bilgiye ulaşması ve haber alma ihtiyacının karşılanması hususunda toplumsal mesuliyet şuuru içerisinde, demokratik, insanî ve millî değerlere hassasiyet göstererek mühim görevler yürütmektesiniz.
Mesleğinizi dürüstlük ve hakkaniyet çerçevesinde icra etmeniz ve ilkeli duruşunuz, ilimiz ve ülkemiz medyası ve gazeteciliği için çok ama çok kıymetlidir.
Hakikatin sesi siz gazetecilerimize, Aziz Milletimizin yüzyıllık hedeflerini gerçekleştirmesinde ve aydınlık yarınlarına ulaşmasında mühim vazifeler düşmektedir.
Sizler Sebilurreşâd ve Sırat-ı Müstakim gibi dergiler neşreden Mehmet Akif Ersoy’un varislerisiniz.
Nasıl ki Millî mücadele yıllarımızda çıkarılan bu dergiler, İstiklâl Şairimiz Merhum Mehmet Akif Ersoy gibi dönemin münevverlerine ses, milletimize nefes olmuşsa, sizler de bugün yerelde ve ulusalda necip milletimizin hakikat mücadelesine ses ve nefes olacaksınız.
Buna yürekten inanıyoruz.
 
Kıymetli Konuklar,
 
Bilginin yayılma hızının arttığı günümüzde, dürüst ve hakkaniyetli gazetecilik anlayışı, tüm zamanlardan daha da çok ihtiyaç duyduğumuz bir konudur.
İlerleyen teknoloji ile birlikte geleneksel haberciliğin yanı sıra internet haberciliği ve sosyal medya gibi yeni mecralarda da bu ilkeli duruşun muhafaza edilmesi çok önemlidir.
Yalan ve dezenformasyonun artış gösterdiği günümüzde, vazifelerini gayret ve özveri ile yürüten her bir gazetecimiz, yalan haber ve bilgi kirliğinin önlenmesinde kritik bir rol üstlenmektedir.
Asırlık vizyonumuz Türkiye Yüzyılı, teknoloji, kültür, sanat ve daha birçok alanda olduğu gibi Gazetecilik ve İletişimin de Yüzyılı olacak, inşallah ülkemiz medyası daha da güçlenecek hakikatin ve doğrunun sesi olmaya kararlılıkla ve gururla devam edecektir.
Buna yürekten inanıyoruz
 
Değerli Gazetecilerimiz,
 
Kamu kurum ve kuruluşlarımız, vatandaşlarımızın haber alma hakkının gerekliliğine mutabık olarak şeffaf, açık ve erişebilir bir şekilde faaliyet göstermektedir.
Sizlerin fikirleri, önerileri ve eleştirileri bizler için çok kıymetlidir.
Kadim şehrimiz Karaman’ın kültürel, tarihi ve doğal zenginlikleri, sizlerin gayretleri ve özverili çalışmaları ile daha geniş kitlelerce tanınmaktadır ve tanınacaktır.
İlimizde tarım, sanayi ve teknoloji alanlarındaki ilerlemeler ve istihdam artışı kadar mühim olan bir diğer husus: tarihî ve kültürel varlıklarımız ile doğal güzelliklerimiz gibi tüm değerlerimizin tanıtımı ve turizme kazandırılmasıdır.
Bütün bunların bir bütün olarak ele alınması ve kamu, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarımızın birlikteliği ile Karaman’ın tanıtımı çok büyük önem arz etmektedir.
Bu itibarla ilimizin olumlu tanıtımına zarar verecek her türlü tutum ve davranıştan uzak durmak ve sorumluluk bilinciyle hareket etmek, her birimizin aslî görevlerindendir.
Gelecek nesillere kalkınmış, gelişmiş ve aynı zamanda yurt içinde ve yurt dışında olumlu bir imaja sahip “Şehir İdeali” hepimizin ortak sorumluluğudur.
Bu konularda siz kıymetli basın mensuplarımız, gerekli hassasiyeti göstermektesiniz bundan sonra da göstereceğinize yürekten inanıyorum.
 
Bu duygularla Karaman’da ve ülkemizin dört bir yanında özveri ve fedarkârlık timsâli, dürüst ve hakkaniyetli gazetecilik anlayışı ile çalışan bütün gazetecilerimize en derin şükranlarımı iletiyorum.
Siz kıymetli basın mensuplarımıza meslek hayatlarınızda ve çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar diliyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler temennî ediyorum.
Görevleri başında vefat eden tüm gazetecilerimizi ve basın mensuplarımızı bu vesileyle rahmetle yâd ediyorum.
Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.
Allah’a emanet olun. Sağlıcakla Kalın

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

yukarı çık