Karamanın Yerel haber sitesi

   

Karaman AK Parti Teşkilatı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Karaman AK Parti Teşkilatı Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Karaman AK Parti Teşkilatı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
  • 07 Mart 2018, Çarşamba 17:31

AK PARTİ KARAMAN MERKEZ İLÇE BAŞKANI MUSTAFA ATABAY’IN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ İLE ALAKALI YAYINLADIĞI MESAJINDA;

Kadın emeğinin değersiz hale getirilmesi, kadının asıl görevinin ev ve çocuk bakımı olduğunun düşünülmesi ve iş yaşamın da ayrımcılık yapılması elbette çok önemli bir sorundur. Ancak bunun ötesinde, kadınların hala yaşadığımız yüzyılda aile için de şiddete maruz kalması, kesinlikle kabul edilemez bir durumdur. Toplumsal yapının her alanında; işyerinde, okulda, sokakta ve evde kadınlara görünür ya da görünmez bir biçimde şiddet uygulanmakta ve artık bu durum neredeyse normalleşmektedir. Oysa, mücadele etmek için yapılması gereken çok şey var. Son yıllarda birçok kişi ve kurumun yürüttüğü projelerle aile içi şiddete duyarlılığın arttığını söylemek mümkün, ancak belki de asıl mesele; kadının bizzat kendisinin bu şiddete, sömürüye ve tacize izin vermemesidir. Bu temelden yola çıkarak, kadınlarımı- zın yönlendirilmesini, hakları konusunda bilgilendirilmesini çok önemseyerek belirtmek isterim. Unutmamak gerekir ki hepimizin annesi, karısı, kız kardeşi de bir kadın. Bu vesile ile tüm bayanların 8 Mart Dünya kadınlar gününü en içten dileklerimle kutlarım.

________________________________________

AK PARTİ KARAMAN İL BAŞKANI MEHMET ER "8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ" MESAJ;

 

Kadınlar, toplumsal ve ekonomik yaşamın ayrılmaz parçası, toplumun en küçük birimini oluşturan ailenin temel unsurudur. Kadınların toplum içerisinde güçlerini ortaya koymaları sadece kendilerine değil, hem ailelerine, hem de yaşadığı topluma büyük değer sağlamakta ve o milleti iyi bir yaşam düzeyine ulaştırmada yardımcı olmaktadır.

Aile ortamında fertlerin refahı için yorulmadan çalışan kadın,geçmişten günümüze baktığımızda tarihimizin her döneminde toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın odağında yer almış, fedakârlıkların en yücesini yapmıştır. İstiklal Savaşımızda cephe gerisinin kahramanı olmuş,bu vatan ve millet için canını feda etmeye hazır nesilleri de yetiştirmiştir. Yeni nesillerin yetişmesinde kadınlarımızın annelik vasfı ile üstlendikleri sorumluluk, geleceğimizin inşasında onların ne kadar hayati öneme sahip olduklarını göstermektedir. Ülkemizde, her alanda başarılı çalışmalar yapan kadınların sayısının artması övünç kaynağımızdır. Yaşamı boyunca birçok güçlüğe katlanan ve büyük sorumluluklar üstlenen kadınların toplumsal yaşama etkin biçimde katılmaları, Türkiye Cumhuriyeti'nin en büyük hedefleri arasındadır.

Bu duygu ve düşüncelerle "8 Mart Dünya Kadınlar Günü"nün tüm dünyada ve ülkemizde her türlü ruhsal ve fiziksel şiddetten uzak, adalete, eşitliğe, barışa ve huzura katkı sağlayıp, geleceğe güvenle bakmamıza vesile olmasını temenni ediyor, tüm kadınların "8 Mart Dünya Kadınlar Günü"nü kutluyorum.

____________________

AK PARTİ KARAMAN İL KADIN KOLLARI BAŞKANI İMİŞ GÜNENÇ 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜMESAJI

Doğumdan ölüme, yaşamımızın her anında Varlıklarıyla İhtiyacımız Olduğunda Desteklerini Esirgemeyen, Eğiten, Yetiştiren, Bizi Biz Yapma Yolunda Yüreklerindeki Sevgi Ve Şefkati Karşılıksız Veren Fedakâr Kadınlarımızdır.

Müminler İçin En Güzel Örnek Sevgili Peygamberimizdir. O, Hanımlara Karşı Daima Sevgi, Saygı, Hoşgörü Ve Anlayış Göstermiştir. Bırakın Dövmeyi, Hanımlara Karşı Hiçbir Zaman Kaba Davranmamış Hep Güler Güzlü Olmuştur. Dolayısıyla Peygamberimizin Hanımlara Karşı Gösterdiği Bu Tavır Hepimizi İçin Örnek Olmalıdır

"Eğer kadın huzurluysa ülke huzurludur"

"Bizim topraklarımızda, bizim medeniyetimizde, kadın, hem toplumun hem de toplumun çekirdeği olan ailenin temelidir. Bir anne olarak, bir eş olarak ya da bir evlat olarak kadın evini, çekip çevirdiği kadar toplumu şekillendiren, toplumu dönüştüren ülkeye istikamet çizen bir varlıktır"

Kadınlarımız gelecek nesillerimizin en iyi bir şekilde yetişmesini sağlayan yegâne mimarlarıdır. Kadınlarımız sıcak yuvalarımızın birleştiricileri, evlatlarımızın anaları, hayatımızın merhamet şefkat abideleridir.

 Kadınların toplum içerisinde güçlerini ortaya koymaları sadece kendilerine değil, hem ailelerine, hem de yaşadığı topluma büyük değer sağlamakta ve o milleti iyi bir yaşam düzeyine ulaştırmada yardımcı olmaktadır.

Bu nedenle kadınlara hoşgörü göstermeyen toplumlarda gelişim ve kalkınma hiçbir zaman sağlanamayacaktır.

AK Parti kadınlarımızı, kızlarımızı, iş hayatında, okul hayatında ve günlük yaşayışta her şeyin üstünde tutarak kişisel hak ve özgürlükler noktasında birçok yeniliği ve değişimi gerçekleştirmiş, kadınlarımıza hak ettiği değeri kazandırmıştır.

AK Parti iktidarında her alanda olduğu gibi iş hayatında çalışan kadınlarımıza yönelik pozitif ayrımcılık gözetilerek birçok yasal haklar yürürlüğe sokulmuştur. Bu noktada geçmişten gelen adaletsiz ve hakları kısıtlayıcı eşitsizlikler ortadan kaldırılmıştır.

Bilindiği üzere son yıllarda, kadın hakları ve kadının toplumdaki yeri konusunda

Çalışmalar ülkemizde hızla ilerlemektedir. Kadınların siyasi, ekonomik ve toplumsal hayata aktif

olarak katılımları gün geçtikçe artmaktadır.

AK Parti hükümetleri ile değişim göstermeye başlayan Kadın politikaları, başta kadına yönelik şiddet konusu olmak üzere, kadın istihdamının önündeki engellerin kaldırılması, çalışan annelere yarı zamanlı, tam ücretli çalışma hakkının tanınması, kadın girişimcilere sağlanan teşvikler gibi birçok kazanımlar ile kadının toplumdaki rolünü önemli ölçüde değiştirmiş ve iyileştirmiştir.

AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı, Kadının insan hakları temelinde var olan hak ve özgürlüklerini, cinsiyete duyarlı ve fırsat eşitliğini gözeten duruma getirmek adına çalışmalarına hız kesmeden devam edecektir. Bu asli görevin bilincinde olarak toplumsal bütünleşmeyi güçlendirecek bütün siyasi, ekonomik ve sivil alanda geliştirilecek politikaları destekliyoruz. Biliyoruz ki kadına yönelik uygulanan ve hazırlanan çalışmaların hepsi toplumumuza dönecektir.

Gerek partimiz gerek hükümetimiz her yönden kadınlara yönelik çalışmalara devam ediyor. Yine ha keza belediyemiz açmış olduğu lokallerle, bayanlara yönelik kurslarla Kadın dostu belediyecilik anlayışıyla çalışmalarına devam ediyor. Bakın bu salon bile bizler için yapıldı, belediye başkanımız Ertuğrul Çalışkan’a Karamanımıza böyle bir binayı kazandırdığı için ayrıca teşekkür ederiz.

Programımızın içerisinde sizin için çekiliş ve sürpriz hediyeler hazırladık. Çekilişten elde ettiğimiz geliri iste MEHMETÇİK Vakfı’na bağışlayacağız.

Yüce Allah,

Afrin de şanlı Mehmetçiğimizin operasyonlarını devletimize, milletimize hayırlı eylesin.

Ordumuzu muzaffer, Mehmetçiklerimizi yenilmez, vatanımızı bölünmez eylesin Zalime, haine, düşmana fırsat vermesin.

Canlarından çok sevdikleri çocuklarını, eşlerini, babalarını, kardeşlerini vatan uğruna toprağa veren şehit yakınlarımıza sabır temenni ediyorum.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden, milletimizin istikbali için şehit olan tüm kadınlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Şiddetin kurbanı olarak hayatlarını kaybeden kadınlarımıza da Allah'tan rahmet diliyorum.

Bütün bu duygularla 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, dünyanın dört bir

tarafında çocuklarıyla savaşın ortasında kalan ve çeşitli nedenlerle mağduriyet yaşayan kadınlar olmak üzere bütün insanlar için yaşanabilir, ayrımcılıkların olmadığı bir dünya diliyorum…

____________________________

AK PARTİ KARAMAN İL GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI AV.MUSTAFA KALE 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Mesajında 1984 yılından itibaren 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün kutlandığını anımsatan AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Av.Mustafa KALE; “Türkiye Cumhuriyeti’nin odak noktasında yer alan kadınlarımız üstlendikleri misyon yaşatma görevini ülkenin yaşadığı problemlerin birinci derecede muhatabı olmalarına rağmen hiçbir fedakarlıktan çekinmeden yerine getirmiş, modern ve çağdaş Türkiye’nin oluşmasında söz sahibi olmuşlardır. Yaşamımızın doğumundan ölümüne her anında varlıkları ile ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerinde sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızdır. Müminler için en güzel örnek sevgili peygamberimizdir. O hanımlara karsı daima sevgi saygı hoşgörü ve anlayış göstermiştir. Bırakın dövmeyi, kadınlara karşı hiçbir zaman kaba davranmamış, hep güler yüzlü olmuştur. Dolayısıyla peygamber efendimizin hanımlara karşı gösterdiği bu tavır hepimiz için örnek olmalıdır.

Kadınlar, sadece nufusumuzun yarısı olması itibarıyla değil, anne olarak da son derece onemli bir konumda bulunmaktadır.

  Dünyada her üç kadından biri şiddete maruz kalmaktadır. Kadınlarımızın şiddet, cinsel taciz ve cinsel hedefi olmaktan kurtarılması gerekmektedir. Kadın ve erkek arasında adalet, barış, karşılıklı sevgi, saygı, empati ve sinerjiyi, ailenin önemini bu vesileyle bir kere daha vurgulamak istiyorum.Kadınlar şiddete değil sevgiye layıktır.Anlayısının benimsenmesi gerekmektedir.

 Bu duygu ve düşüncelerle Tüm Kadınlarımızın  8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutluyorum.”dedi.


HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor


yukarı çık