Karamanın Yerel haber sitesi

   

İl Milli Eğitim Müdürü Kuntoğlu Okul Müdürleri İle Bir Araya Geldi

2018 - 2019 eğitim öğretim yılının başlayacak olması nedeniyle eğitim öğretim hazırlıklarının değerlendirildiği Okul Müdürleri Toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu başkanlığında yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Kuntoğlu Okul Müdürleri İle Bir Araya Geldi
  • 05 Eylül 2018, Çarşamba 16:39

Karaman Güzel Sanatlar Lisesi Konser Salonunda gerçekleşen toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Müdür Yardımcıları Nurettin Doğan, Abdurrahman Kurt, Maarif Müfettişleri Koordinatörü Muhammet Tütün, Şube Müdürleri ile okul yöneticileri katıldı.
“Eğitimciler olarak dünün muhasebesi ile bugünü imar edip daha güzel bir geleceğe hazırlanıyoruz”
Toplantıya katılan yöneticileri selamlayarak konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu 2018 - 2019 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek geçtiğimiz yıl elde edilen başarıların artarak devam edeceği yeni bir eğitim yılının yaşanması temennisinde bulundu. Okul yöneticilerinin ve öğretmenlerin toplum nezdinde çok önemli bir rol üstlendiğini belirten İl Müdürü Kuntoğlu, “Eğitimciler olarak dünün muhasebesi ile bugünü imar edip daha güzel bir geleceğe hazırlanıyoruz. Öğrencilerimizin başarılı olması için de bir önceki yıla göre daha fazla çalışmalı ve daha farklı projelere imza atmalıyız. Eğitim liderleri olarak ülkemizin birliğine ve dirliğine katkı sağlamak için tüm saldırılara karşı bizi kuvvetlendirecek ve toplumumuzu rahatlatacak bir tavır sergilemeliyiz” dedi.
“İnsan odaklı bir mesleğe sahibiz”
Vatandaş odaklı hizmet anlayışı içinde olacağız diyerek konuşmasına devam eden Mevlüt Kuntoğlu, “İnsan odaklı bir mesleğe sahibiz. Velilerimizin talebi bizim için önemli ve değerlidir. Bu açıdan velilerimizin taleplerini imkanlarımız dahilinde çözmeye çalışacağız. Şehit ve gazi yakınları da önceliklerimizdendir. Öğrencilerimize daha iyi eğitim verebilmek için velilerimizle işbirliğini kuvvetlendirecek adımlar atmalıyız” diye konuştu.
İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu iyi bir liderin vasıflarından bahsederek eğitim yöneticiliğinde kriz yönetiminden önce muhtemel riskleri ön görerek hareket etmenin daha güzel sonuçlara götüreceğini ifade etti. Kuntoğlu, “Nasıl ki kendi ailemizin bireylerinin nerede, ne zaman, ne yaptığını bilmemiz gerekiyorsa ikinci yuvamız olan okullarda gerek öğretmenlerimizin gerek personelimizin gerekse öğrencilerimizin davranışlarından emin olmalıyız” şeklinde konuştu.
“Köklü medeniyetimizden gelen birikimle işimizi aşkla, layıkıyla ve mutluluk içinde yapmalıyız”
Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’un sözlerine atıfta bulunan İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, “Sayın Bakanımızın da dediği gibi eğitim sistemimizin başarısı öğretmenlerimizin omuzlarında yükselecek. Çocukların gelişimi öğretmenin gelişimiyle mümkün olacak. Bundan dolayı hükmedici bir öğretmen olmak yerine peygamberimizin de buyurduğu gibi kolaylaştırıcı bir rehber olarak, öğretmeyi tercih etmeliyiz. Köklü medeniyetimizden gelen birikimle işimizi aşkla, layıkıyla ve mutluluk içinde yapmalıyız. İltifat beklemeden marifete talip olmak için hayaller kurmalıyız”  ifadelerini kullandı.
Daha sonra toplantıda İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Maarif Müfettişleri Koordinatörü ve Şube Müdürleri tarafından okul yönetimi ve liderliğe yönelik yetki görev ve sorumlulukların yerine getirilmesine ilişkin bilgilendirmelerde bulunuldu. Yönetmelik ve yönergelerde yapılan son değişiklikler ele alınarak okul yöneticilerinin soruları cevaplandırıldı.
Toplantı, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

 

HABERE AİT RESİMLER


HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor


yukarı çık