Web Tasarım kuş kovucu Kuşkonmaz Bariyer Tekirdağ oto kurtarıcı kuş kovucu Güvercin Kovucu iş elbiseleri kuş kovucu dalyan apart otel 

Karamanın Yerel haber sitesi

Göksu Taşeli Kalkınma Projesi Hakkında Duyuru

Karaman Ticaret Odası Göksu Taşeli Kalkınma Projesi Hakkında Duyuru yaptı.

Göksu Taşeli Kalkınma Projesi Hakkında Duyuru
  • 31 Ağustos 2022, Çarşamba 14:26

Karaman Ticaret Odası bugün Göksu Taşeli Kalkınma Projesi Hakkında Duyuru yaparak halkımızı bilgilendirdi.

Ticaret Odası tarafından yapılan basın açıklamasında;

Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi'nin genel hedefi; değer zinciri geliştirilmesi temelinde ekonomik çeşitlenmenin desteklenmesi yoluyla Türkiye'de kırsal yoksulluğun azaltılmasıdır.
GTHKP projesi kapsamında bölgede tarımsal değer zincirini geliştirmek yoluyla kalkınmanın sağlanması amacıyla KOBİ statüsündeki işletmelerin özel sektör yatırımlarının da desteklenmesi öngörülmektedir. Bu bağlamda KOBİ ölçeğindeki üyelerinizin proje bölgesinde, proje amaçlarına hizmet edecek projelerinin desteklenmesi mümkündür.
Göksu ve Taşeli Havzası Kalkınma Projesi Başyayla, Ermenek ve Sarıveliler ilçesinin tamamı ile Merkez ilçede yer alan 54 köyde uygulanmaktadır.
Proje kapsamında bölgede üretim verimliliğinin artırılması, bunun sürdürülebilir kılınması ve daha yüksek katma değerli ürünlere geçiş sağlanması amaçlanmakta olup bu kapsamda hibe uygulamaları da yürütülmektedir.
Destekler kapsamında genel hatları ile değer zincirinin güçlendirilmesi, tarımsal işletmeler ile tarıma dayalı sanayide yer alan işletmelerin etkin ve rekabetçi bir yapıya kavuşturularak bölgenin kalkınmasına katkı sağlanması amaçlanmaktadır.
Bu doğrultu da mevcut ürün yapısının katma değerini artıracak yatırımlar (örn. meyve kurutma, dondurma, paketleme, işleme ve ambalajlama), Bölgede üretilen ürünlerin yağı, sütü ve unu, katma değerli ürünlerin üretimi ile arıcılık ürünleri (polen, arı sütü, arı ekmeği (perga), propolis, arı zehiri gibi ürünler) kompost üretimi ve kırsal turizm yatırımları proje kapsamında desteklenebilecektir.
 
Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi kapsamında Ekonomik Yatırım Projeleri desteği KOBİ ölçeğindeki özel sektör kuruluşlarına yüzde 70 oranında hibe desteği sağlanmaktadır.
2022 yılı Ekim ayı içinde destek programına çıkılması planlanmakta olup, konuyla ilgili ayrıntı bilgi için iletişim numaraları bildirilmiştir. Bilgilerinize sunulur.
 
İletişim: İl Proje Yönetim Birimi
Telefon: 0338 – 213 16 53 – Dahili 223
E-posta: ibrahim.sayalan@tarimorman.gov.tr; aykut.anic@undp.org
Proje İnternet Sayfası
https://www.tr.undp.org/content/turkey/tr/home/projects/goeksu-ta_eli-havzas-kalknma-projesi--gthkp-.html

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor


yukarı çık